Sakome „ne“ stresui ir socialinei atskirčiai!

Šeškinės poliklinika įgyvendina projektą „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ ir kviečia jame dalyvauti darbingo amžiaus karo pabėgėlius ir migrantus.

Projekto tikslas – stiprinti karo pabėgėlių ir migrantų psichosocialinę sveikatą pasitelkiant įvairias psichoterapijos priemones ir terapinius santykius. Veiklos pirmiausia skirtos pagelbėti žmonėms, kuriuos vargina nerimas, stresas, tarpkultūriniai skirtumai, kuriems sunkūs išgyvenimai trukdo įveikti socialinius barjerus.

Visos konsultacijos ir užsiėmimai projekto dalyviams nemokami ir organizuojami rusų kalba. Dalyvauti gali karo pabėgėliai ir migrantai iš Ukrainos, taip pat asmenys, kurie turi leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, prieglobsčio prašytojai iš trečiųjų šalių nuo 18 metų.

Ukrainietiška atributika

Sauliaus Žiūros nuotr.

Projekto dalyviams mes siūlome:

*individualias ir grupines psichologo bei socialinio darbuotojo konsultacijas;

*užimtumo veiklas grupėse;

*grupinę muzikos ir šokio terapiją.

Savo dvasinę sveikatą ir atsparumą stresui pasiryžę pagerinti projekto dalyviai su psichologu individualiai galės atlikti gyvenimo kokybės vertinimo testą, ir pagal jo rezultatus bus siūlomos tinkamiausios psichologinės pagalbos priemonės. Psichologo vedamuose grupiniuose užsiėmimuose mokysime valdyti stresą ir nerimą, tinkamai spręsti kasdienes problemas, įveikti vienišumo jausmą, pažinti save ir savo poreikius. Juk gavus psichologinį palaikymą ar išgirdus panašių patirčių daug ramiau galima reaguoti į nerimą keliančius gyvenimo iššūkius.

Socialinis darbuotojas asmeniškai pakonsultuos dėl sveikatos priežiūros galimybių Lietuvoje, dėl nemokamos teisinės pagalbos ar pagalbos šeimai, dėl socialinės globos, slaugos ir rūpybos paslaugų namuose, dėl neįgalumo, darbingumo lygio ir specialiųjų poreikių nustatymo, reikalingų pagalbos priemonių įsigijimo, dėl užimtumo ar laisvalaikio praleidimo būdų. Grupiniuose užsiėmimuose su socialiniu darbuotoju projekto dalyviai mokysis įveikti streso, pykčio sukeliamus padarinius, susiplanuoti dienotvarkę, kas irgi padeda atrasti savo gyvenime tvarką, išsiugdyti darbo komandoje įgūdžius, atsipalaiduoti ir atmintį lavinti pasitelkę meno terapiją.

Grupinė muzikos terapija padės išmokti tiksliau išreikšti savo emocijas, nusiraminti, lavinti dėmesingumą ir kūrybiškumą, šokio terapija – geriau pažinti savo kūną ir asmenybę. Suaugusiems asmenims amžiaus apribojimų nėra, fizinio pasiruošimo ar tam tikro išsilavinimo nereikia.

Visi užsiėmimai vyksta Šeškinės poliklinikoje, Šeškinės g. 24, Vilniuje.

Grupės dar renkamos. Dalyviai gali registruotis: tel. +370 649 49 436, el. paštu: home.projektas@poliklinika.lt (būtina nurodyti savo vardą, pavardę, telefono numerį) arba paspausdami nuorodą: https://www.manoapklausa.lt/apklausa/1527948868/

Projektas finansuojamas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo priemonės „Pagalba ekstremaliosios situacijos atveju“ 2021–2027 metų ES investicijų programos lėšų.

ES logotipas