Šeimos kortelė – jau ir jūsų išmaniajame įrenginyje

Nuo šiol į savo išmanųjį įrenginį galite atsisiųsti Šeimos kortelės programėlę. Joje galite turėti asmeninę ar jūsų šeimai skirtą virtualią Šeimos kortelę. Virtuali kortelė yra papildoma, bet lygiavertė fizinei kortelei – galima naudotis visomis siūlomomis privilegijomis.

Ir dar daugiau – programėlėje esančiame žemėlapyje patogu pasižiūrėti, kokios privilegijos su šia kortele siūlomos arčiausiai jūsų, o taip pat – sekti, kiek kartų pasinaudojote privilegijomis.

Programėlę atsisiuntus iš „APP Story“ ar „Google Play“ parduotuvės galima naudoti ir neturint Šeimos kortelės – kaip informacinę sistemą privilegijų paieškai.

Ką daryti, jei noriu kortelės telefone?

Norint turėti virtualią Šeimos kortelę, pavyzdžiui, išmaniajame telefone, toliau reikia atlikti tokius veiksmus:

 1. JEI FIZINĖS ŠEIMOS KORTELĖS DAR NETURITE. Interneto svetainėje spis.lt užpildžius prašymą skirti kortelę, turintys teisę ja naudotis gaus patvirtinimą, kad kortelė bus pagaminta per 30 darbo dienų. Gavus tokį patvirtinimą, toje pačioje sistemoje reikėtų užpildyti prašymą „Skirti antrą ir paskesnę kortelę“ ir pažymėti jos formą – „virtuali“.

Kaip pateikti prašymą SPIS virtualiai kortelei gauti?

 • SPIS užpildyti prašymo gauti kortelę formą, pasirinkti „gauti antrą ir paskesnę“ ir pažymėti „Virtuali“
 • pažymėti visus šeimos narius kam norite sugeneruoti virtualią kortelę
 • pateikti prašymą, palaukti kol susigeneruos kodai;
 • po 10-15 min atsidaryti Mano prašymų skiltį
 • peržiūrėti patvirtintą prašymą – prie kiekvieno nario dešiniame krašte matysite QR kodo ikonėlę – ją paspausti
 • ekrane iššoks QR kodas, kurį galite nuskanuoti arba prisijungimo raktas, kurį suvesite, jei skanuoti negalite ar nenorite.

JEI FIZINĘ KORTELĘ JAU TURITE: Interneto svetainėje www.spis.lt reikėtų užpildyti prašymą „Skirti antrą ir paskesnę kortelę“ ir pažymėti jos formą  – „virtuali“.

 1. Atsisiųsti programėlę „Šeimos kortelė“ iš „APP Story“ ar „Google Play“ parduotuvės. Tai – visiškai nemokama.
 2. SPIS prašymo formoje užpildžius prašymą skirti antrą ir paskesnę kortelę, ties kiekvieno šeimos nario informacija bus suformuotas prisijungimo raktas. Šį raktą kartu su QR kodu gausite ir į el. paštą. Jų prireiks formuojant kortelę.
 3. Atsisiųstoje programėlėje „Šeimos kortelė“ reikia pasirinkti „Pridėti kortelę“ ir nuskenuoti QR kodą arba suvesti prisijungimo raktą rankiniu būdu.
 4. Gaunamas patvirtinimas, kad kortelė suformuota. Jau galite naudotis!

Naudotis virtualia kortele galima dviem būdais: parodyti apmokant už paslaugą arba paspausti „Mokėti“ mygtuką – taip programėlė sugeneruos reikalingą nuolaidos teikėjui QR kodą. Koks konkretus būdas naudojamas, reikia teirautis prieš atsiskaitant.

Tokią virtualią kortelę gali turėti kiekvienas šeimos narys, tačiau viena virtuali kortelė galioja tik viename įrenginyje. Tai reiškia, kad pildant prašymą reikia jame pažymėti tiek šeimos narių, kiek jų nori turėti virtualią kortelę.

Jei norite perkelti savo kortelę į kitą įrenginį, reikia tik pakartoti „Pridėti kortelę“ veiksmą naujame įrenginyje, kuriame kortelę pageidaujate turėti. Ankstesniame įrenginyje kortelė nebus daugiau aktyvuojama ir naudotis ja negalėsite.

Programėlėje esanti Šeimos kortelė yra lygiavertė fizinei Šeimos kortelei ir gali būti naudojama visoms teikiamoms privilegijoms gauti. Jai galioja tokie pat reikalavimai kaip ir fizinei Šeimos kortelei, ji yra personalizuota ir turi unikalų numerį.

Kas gali gauti Šeimos kortelę?

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinai globojamų iki 18 metų amžiaus.

Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų. Kortelę gauti gali ir šeima, kurioje auga vaikai iš ankstesnių santuokų, kai šeimoje iš viso yra 3 ar daugiau vaikų, nepriklausomai nuo to, kurioje santuokoje vaikai gimė.

Svarbu, kad teisę gauti Šeimos kortelę turi tik tas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu ar tėvų sutarimu gyvena vaikas, ir bendrai jo šeimoje auga ne mažiau nei 3 vaikai.

Neįgalųjį slauganti, prižiūrinti šeima –  šeima, kurioje kartu su tėvais gyvena vaikas, kuriam nustatytas neįgalumo lygis arba darbingo amžiaus nesusituokęs asmuo, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros ar pagalbos ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Kaip gauti Šeimos kortelę?

https://www.youtube.com/watch?v=ph-Ssv9WMTs&feature=emb_title

Prašymą gauti Šeimos kortelę galima:

 • pildyti interneto svetainėje www.spis.lt;
 • rašyti raštu (prašymo formą rasite čia: https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/seima-ir-vaikai/seimos-kortele) ir siųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui paštu, adresu Vivulskio g. 13, 03162 Vilnius;
 • pateikti tiesiogiai atvykus nurodytu adresu į departamentą (pasibaigus karantinui).

Šeimos kortelė pagaminama ir atsiunčiama per 30 darbo dienų nuo teisės gauti kortelę patvirtinimo. Jeigu prašymas kortelei gauti buvo pildomas ne internetu, o raštu, tuomet kortelės pagaminimas ir atsiuntimas gali užtrukti šiek tiek ilgiau.

Prašymą gauti virtualią kortelę galėsite pildyti iš karto kai tik gausite patvirtinimą, kad fizinės kortelės prašymas patvirtintas, nelaukdami kol ją gausite paštu.

Šeimai išduodama viena fizinė kortelė – ja gali naudotis visi asmenys šeimoje, kurių vardai ir pavardės nurodyti ant kortelės. Tais atvejais, kai šeimos narių daugiau nei 6, išduodamas kortelės tęsinys – antra kortelė, kurioje nurodomas pareiškėjas ir pirmoje kortelėje nenurodyti šeimos nariai.

Partnerių lojalumo sistemose šios dvi fizinės kortelės vertinamos kaip viena, turinti tą patį brūkšninį kodą. Ji naudojama tik tuo atveju, kai šeima nori pasinaudoti nuolaidomis, kurių suteikimui partneris prašo pateikti asmens tapatybę įrodantį dokumentą kiekvienam šeimos nariui.

Pritaikant Šeimos kortelės nuolaidas ir lengvatas, partneris turi teisę prašyti pateikti asmens tapatybę įrodantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo, moksleivio, studento ar neįgaliojo pažymėjimą.

Kiekvienas Šeimos kortelę turinčios šeimos narys gali gauti ir naudotis papildoma fizine ar virtualia Šeimos kortele. Pilnamečiai šeimos nariai papildomą kortelę sau ar nepilnamečiui šeimos nariui gali užsakyti taip, kaip ir pirmąją – pildyti prašymą interneto svetainėje www.spis.lt arba rašyti raštu ir siųsti prašymą Socialinių paslaugų priežiūros departamentui.

Svarbu žinoti, kad už papildomos fizinės kortelės gamybą ir siuntimą reikia sumokėti 1,64 Eur pavedimu į SPIS sistemoje nurodytą sąskaitą (Socialinių paslaugų priežiūros departamentas, Swedbank, AB, sąskaitos numeris LT36 7300 0101 5987 7233, mokėjimo paskirtis – už papildomos kortelės gamybą ir siuntimą Vardenio Pavardenio kortelės turėtojo vardu). Papildomą kortelę šeima gaus per 30 darbo dienų nuo apmokėjimo.

Papildoma virtuali kortelė nieko nekainuoja ir programėlėje sugeneruojama per kelias akimirkas.

Instrukcija