Seminaras ,,Kas (ne) klysta: ŽINIASKLAIDA ar MEDIKAI?“

Kas (ne) klysta: žiniasklaida ar medikai?

Medikai apgailestauja, kad žiniasklaida, pasakodama apie jų darbą, mini ne unikalias operacija ar gerąsias patirtis, o neretai su piktdžiuga skelbia apie gydytojų klaidas ar nepatenkintų pacientų skundus. Kodėl taip yra? Žiniasklaidai rūpi medžioti tik sensacingas istorijas ar medikai vis dar nemoka pasigirti?
Pasak viešųjų ryšių specialistų, žiniasklaida daro didžiulę įtaką tam, kaip visuomenė suvokia mediką, kaip įsivaizduoja jo darbą. Tiesa, bendraudami su žiniasklaida gydytojai turi puikią galimybę formuoti visuomenės nuomonę, informuoti, šviesti bei atsakyti į keliamus klausimus. Tik ar visuomet pasinaudoja tokia galimybe?
Šiuolaikinėje visuomenėje, kai medicinos technologijos stipriai pažengusios, o pacientų lūkesčiai išaugę, daugeliui atrodo, kad medikai klysti negali. Savo ruožtu specialistai teigia, jog didesnis medikų atvirumas, gebėjimas pripažinti klaidas ir nebijojimas apie jas kalbėti, leistų žurnalistams ir visuomenei suvokti, kad medikai nėra visagaliai.
Vilniaus miesto savivaldybės Bendruomenės sveikatos taryba 26 gegužės dieną Šeškinės poliklinikoje (Šeškinės g. 24, Vilnius) organizuoja seminarą: Kas (ne)klysta: žiniasklaida ar medikai?
Pasak seminaro iniciatorės Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos komiteto pirmininkės Auksės Kontrimienės, pagrindinė seminaro mintis – siekti visuomenės gerovės, skatinant medicinos įstaigų, medikų ir žiniasklaidos pozityvaus bendradarbiavimo, pagrįsto abipusiu pasitikėjimu, atsakingu darbu bei gebėjimu dalytis gerosios praktikos pavyzdžiais.
„Visi puikiai žinome, kaip sunku visuomenę sudominti gera žinia ir kaip visi domisi skandalais. Dažnai girdime nuomonę, kad blogos naujienos užtikrina laidų reitingus ar laikraščių tiražas. Kokia paklausa, tokia ir pasiūla? Esu tikra, kad atviras ir nuoširdus dialogas tarp medikų ir žurnalistų paskatins nebijoti pripažinti savo klaidų, nebėgti ir nesislėpti nuo žiniasklaidos atstovų, o tada kur kas paprasčiau bus pristatyti gerąsias naujienas“, – sako A. Kontrimienė.
Medikai, viešųjų ryšių specialistai, žiniasklaidos atstovai, pacientai ir advokatai diskutuos: Ar visada žiniasklaida teisi, remdamasi tik pacientų skundais? Ar gali viena žurnalisto publikacija sugadinti gydymo įstaigos reputaciją, o gydytoją priversti emigruoti? Kaip gydymo įstaigos ryšių su visuomene specialistas gali suvaldyti priešiškai nusiteikusį žurnalistą? Žurnalisto, kaip ketvirtosios valdžios atstovo, darbo specifika ir uždaviniai bei tiesos paieškos, balansuojant ant etikos ašmenų.

Seminaras nemokamas. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Dalyvių registracija iki 2016 m. gegužės 24 d. el. paštu neringa.matuleviciute@vilnius.lt.

Seminaras vyks 2016 m. gegužės 26 d.

VšĮ Šeškinės poliklinikoje, adresu Šeškinės g. 24, 258 kab. (2 a.), Vilnius

PROGRAMA:

10.30 – 11.00 Dalyvių registracija

11.00 – 11.05 Renginio organizatorės Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto pirmininkės Auksė Kontrimienės sveikinimo žodis

11.05 – 11.15 „Sveikatos priežiūros įstaigai reikalinga komunikacija?!

Pranešėja: Gitana Letukienė, VU ligoninės Santariškių klinikų vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene.

11.15 – 11.25 „Tiesos paieškos balansuojant ant etikos ašmenų

Pranešėjas: Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

11.25 – 11.35 „Medikų/gydymo įstaigų likimai po žurnalistinių „išpuolių

Pranešėjas: prof. Liutauras Labanauskas, Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas.

11.35 – 11.45 „Žurnalistų veikla iš paciento požiūrio taško

Pranešėja: Zita Zamžickienė, www.onkologija.lt prezidentė, teisininkė, buvusi Žurnalistų etikos inspektorė.

11.45 – 11.55 „Kiek žiniasklaida gali padėti ar pakenkti gydymo įstaigos ar mediko reputacijai“

Pranešėja: Jolanta Babiliūtė, „Lietuvos sveikatos“ savaitraščio vyriausioji redaktorė.

11.55 – 12.05 „Gydytojų-pacientų-visuomenės noro žinoti santykis. Teisių pažeidimo gynimas ir žalos atlyginimas“

Pranešėja: Rūta Pumputienė, advokatė, Amerikos prekybos rūmų Sveikatos komiteto LAWG vadovė.

12.05-12.30 Kavos pertraukėlė

12.30-13.00 Apskritojo stalo diskusija

Moderatorės:

Daiva Ausėnaitė, Sveikatos žurnalistų asociacijos pirmininkė

Evelina Machova, „Lietuvos sveikatos“ savaitraščio redaktorė