Senjorų dienos centro „Diemedis“ paslaugos perkeliamos į kitą senjorų dienos centrą

Nuo kitų metų sausio 1 dienos keičiasi Vilniaus miesto socialinės paramos centro senjorų dienos centro „Diemedis“ paslaugų suteikimo tvarka. Šio, Pilaitėje esančio dienos centro paslaugos perkeliamos į kitą, Šeškinės mikrorajone esantį senjorų dienos centrą „Atgaiva“. Toks sprendimas priimtas atlikus centrų veiklos analizę, patvirtinusią, kad „Diemedis“ centre teikiamos paslaugos nėra efektyvios, dienos centro patalpos nėra pritaikytos užsiėmimams vykdyti, o senyvo amžiaus asmenų įsitraukimas į veiklas labai menkas.

Galės rinktis daugiau veiklų

Senjorų dienos centro „Atgaiva“ veikla vykdoma kryptingai, turint senjorų dienos centrų veiklos viziją. Centre nuolatos organizuojami reguliarūs užsiėmimai ir būreliai. Tai – įvairūs kūrybiniai užsiėmimai, apimantys keramikos, muzikos terapijos, choro, dailės ir kitų rankų darbo veiklas. Centre vykdomos ir socialinės iniciatyvos, į kurias lankytojai ypač įsitraukia, pavyzdžiui, spalį senjorai gamino liečiamąją knygą neregintiems vaikams. Galimybė dalyvauti paminėtose iniciatyvose senyvo amžiaus vilniečius motyvuoja ir leidžia jaustis reikalingais.

Įdomesnė ir turiningesnę programą pasiūlyti lankytojams padeda ir rėmėjai, dovanojantys bilietus į teatro, muzikos renginius.

Vis tik įdomių užsiėmimų ieškantiems Pilaitės mikrorajone – apstus skaičius įvairių bendruomenių organizuojamų veiklų. Jas siūlo ir kviečia Pilaitės bendruomenė, Naujosios šiaurinės Pilaitės bendruomenė, Pilaitės bendruomenės knygų klubas, aktyviai veiklą vykdo ir Vilniaus šv. Juozapo Pilaitės parapijos klebonas kunigas R. Doveika ir kt.

Kviečia dalyvauti konkurse

Skatinti senjorų užimtumą ir įsitraukimą visuomet skatina ir Vilniaus miesto savivaldybė: gruodžio 1 dieną paskelbtas sociokultūrinių paslaugų vyresnio amžiaus asmenims teikimo projektų finansavimo konkursas. Jame dalyvauti ir paraiškas teikti gali nevyriausybinės organizacijos.

Visos konkurso sąlygos: https://vilnius.lt/lt/sveikata-ir-socialiniai-reikalai/skelbiamas-sociokulturiniu-paslaugu-vyresnio-amziaus-asmenims-teikimo-projektu-finansavimo-konkursas-2022-metams/