Skiepijimo COVID-19 ligos vakcina organizavimo kontrolė Vilniaus mieste

Siekdama užtikrinti skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina tinkamą organizavimą ir kontrolę bei išvengti galimų prioritetinių grupių skiepijimo koronaviruso (COVID-19) vakcina eiliškumo pažeidimų LR sveikatos apsaugos ministerija pavedė savivaldybių administracijų direktoriams prižiūrėti skiepijimo procesą ir kontroliuoti nustatyto skiepijimo eiliškumo laikymąsi sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose.

Savivaldybių administracijos tikrina sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančias įstaigas, kurių veiklos vieta yra savivaldybė, ir kontroliuoja, ar į skiepijamų asmenų sąrašus įstaigos įtraukė tik teisę skiepytis turinčius asmenis, ar įtraukė visus tokius asmenis ir ar buvo paskiepyti tik teisę skiepytis turintys žmonės.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijai pastebėjus galimus pažeidimus, įstaigų vadovams bus taikoma administracinė atsakomybė.

Su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. sausio 10 d. sprendimu Nr. V-60 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina kontrolės“ galite susipažinti čia: https://bit.ly/3nGLagP