Smurto prevencijos projektas „SMURTAS IR RIBOS“. Kviečiame registruotis

Nors Lietuvos Respublikos Seimas žengė svarbų žingsnį ir š. m. vasario 14 d. priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kuriomis nutarė uždrausti visų formų smurtą prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes, tačiau mūsų sąmonėje smurtinis elgesys, nėra visiškai suprantamas ir ta riba, kur jis prasideda, ne visada aiškiai nubrėžta.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, reaguodamas į šiandienines aktualijas ir prisijungdamas prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ vykdo projektą, skirtą smurto artimoje aplinkoje pažinimui ir mažinimui.

Projektas susideda iš trumpų užsiėmimų ciklo, kurį sudaro paskaita-diskusija tema: „Kas yra smurtas ir kodėl jį norisi naudoti?“ (1,5 ak. val.) ir seminaras grupėse po 15 žmonių tema: „Kai vaikai peržengia ribas – ką daryti?“ (3 ak. val.).

Paskaitos metu iš Individualiosios psichologijos perspektyvos aptarsime:

  • Kaip formuojasi agresyvus elgesys?
  • Kokios jo išraiškos veikų bei suaugusiųjų elgsenoje?
  • Kada ribų peržengimas virsta smurtu?
  • Kaip apsaugoti save ir aplinkinius?

Seminaro metu kviesime atlikti praktines užduotis, leidžiančias geriau pažinti savo ribas, savo vidinį pasaulį ir jo išraišką santykiuose su vaikais, tėvais ir kitais artimais žmonėmis.

Užsiėmimus ves Individualiosios psichologijos (www.ipi.lt) konsultantės ir dėstytojos Nerilė Norkūnė, Rasa Kardaitė Vėlyvienė ir Gabija Jurgelytė.

Užsiėmimai vyks š. m. gegužės 27 d. (šeštadienį) 12 val. adresu: Lietuvos „ŽINIJOS“ draugija, Kalvarijų g. 2-25, Vilnius.

Dalyvių skaičius yra ribotas, todėl vykdoma išankstinė registracija, paspaudus šią nuorodą.

Dėmesio: atskirai tik į paskaitą arba tik į seminarą neregistruojame, kviečiame dalyvauti abejose dalyse. Būtinai sulaukite registracijos patvirtinimo, prieš atvykdami į užsiėmimus.

Dalyvavimas yra nemokamas. Kviečiame esamus ir būsimus tėvus bei visus besidominčius!

Projektą organizuoja Vilniaus visuomenės sveikatos biuras.
Projektą įgyvendina Individualiosios psichologijos konsultantų asociacija.

Projektas prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Idėją palaiko ir prie jos prisideda Lietuvos „Žinijos“ draugija.

Informaciją parengė
Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 02 35, 8 6 521 0707
El. p. martyna.milieskaite@vvsb.lt