Socialinės srities vadovų mokymai

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovų komanda, kuruojanti socialinę sritį, bei pavaldžių socialines paslaugas teikiančių įstaigų vadovai spalio 1-2 dienomis dalyvavo mokymuose „Komandinė sesija: pažink save, kolegą ir komandą“.

Šių mokymų tikslas – giliau pažinti ir suprasti save bei kitą: nuostatas, įsitikinimus ir bendravimo ypatumus, o pažinus kurti tarpusavio pasitikėjimu grįstą bendradarbiavimą. Tai komandos stiprinimo, tarpusavio pasitikėjimo ir atviro bendravimo skatinimo bei bendradarbiavimo kultūros diegimo sesija. Sesijos metu, praktinių ar žaidybinių užduočių pagalba, vadovų komanda galėjo pirmiausiai pažvelgti į save, o taip pat ir į kolegas, kaip individualias asmenybes su tam tikromis stiprybėmis, polinkiais bei vystytinomis pusėmis.

Mokymai buvo skirti asmenybiniam savęs ir savo kolegų pažinimui, remiantis Myers-Briggs Type Indicator® (MBTI®) asmenybės tipologija. Kasdieninių situacijų bei įtraukiančių užduočių pagalba dalyviai  gilinosi į tai, dėl ko mums sunku suprasti kitus žmones, o kiti nesupranta mūsų darbe, komandoje ar namuose: dėl ko vieni elgiasi „pastoviai keičia nuomonę“, o kiti laikosi sprendimo ir „atrodo kaip stagnatoriai“, dėl ko vieni derasi remdamiesi tik faktais ir skaičiais, o kiti rūpinasi tarpusavio santykiais,  dėl ko vieni nuolat daro klaidas pasiūlymuose, o kiti susikoncentruoja į detales ir nemato didesnio paveikslo.

Vadovų komandos nariai aptarė realias darbines situacijas ir sutarė esmines taisykles kaip efektyviau ir darniau dirbti kartu, kad kiekvienas jaustųsi komfortiškai ir būtų išgirstas. Viena  mokymų dalis taip pat buvo skirta efektyviam pokyčių valdymui, kaip efektyviau juos valdyti ir motyvuoti komandą juose dalyvauti, o ne jiems priešintis. Mokymus vedė konsultantė Algė Jablonskienė. Juose patirties įgijo 22 socialinėje srityje dirbantys vadovai.