Sveikiname Dienos centrą „Šviesa“ patekus į Europos socialinių paslaugų apdovanojimų finalą

BĮ dienos centro „Šviesa“ centro lankytoja ir atstovė kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus atstovais lapkričio 17-18 dieną atstovavo ketvirtuose Europos socialinio tinklo organizuojamuose 2022 m. Socialinių paslaugų apdovanojimuose.

Kasmetinių Europos socialinių paslaugų apdovanojimų metu pripažįstami išskirtiniai pasiekimai socialinių paslaugų srityje, atkreipiant dėmesį į sėkmingus naujus metodus ir nepaprastą nuolatinį viešųjų socialinių paslaugų valdytojų, finansuotojų, planuotojų, teikėjų darbą.

2022 metų apdovanojimų tema – Inovacijos siekiant socialinių pokyčių (Innovation for Social Change). Iš viso apdovanojimams buvo pateiktos daugiau nei 80 paraiškų, iš kurių atrinkti 35 projektai paviešinti internetiniam balsavimui. Pretendentai į apdovanojimus buvo suskirstyti į 6 kategorijas:

  • Excellence Award: Cities Innovation for Social Change. (Puikios kokybės apdovanojimas: miestų inovacijos, skirtos socialiniams pokyčiams).
  • Service Delivery. (Paslaugų teikimas).
  • Workforce Support. (Darbo jėgos palaikymas, teikiant socialines paslaugas).
  • Collaborative Practice. (Bendradarbiavimo praktika).
  • Technology Tool. (Technologijos įrankis).
  • Research Project. (Mokslinių tyrimų projektas).

Dienos centras „Šviesa“ varžėsi kategorijoje Excellence Award: Cities Innovation for Social Change su projektu: „Self-Advocacy for People with Intellectual Disabilities“. (Žmonių su negalia savęs atstovavimas).

Dienos centras „Šviesa“ teikiamos socialinės paslaugos keičia žmonių su negalia gyvenimą, užtikrindamas jų teises, įtrauktį ir savęs įgalinimą, kovojant su neigiamu visuomenės požiūriu į juos. Viena iš šių priemonių yra savęs atstovavimo mokymai, kurių metu dalyviai mokosi klausytis, kalbėti, jaustis pasitikintys savimi ir suprasti savo jausmus. Patys dalyviai pristato tai, ko išmoko socialinėse konferencijose, dalijasi gerąja patirtimi bendruomenėje.

Projektas pateko į  Europos socialinių paslaugų apdovanojimų finalą, sveikiname Dienos centro „Šviesa“ darbuotojus ir lankytojus už tarptautinį įvertinimą.