Vilniaus miesto socialinės paramos centro vaikų dienos centrų lankytojų pramoginė išvyka

Vilniaus miesto socialinės paramos centro vaikų dienos centrų „Labirintai“, „Bičiulis“ ir „Savi“ lankytojai 2016 m. rugpjūčio 9 d. dalyvavo edukacinėje – pramoginėje dienos išvykoje į Dalgedų kaimo turizmo sodybą, įsikūrusią ant Vilkokšnio ežero pakrantės, ir pažintinėje ekskursijoje po Trakus, kuri finansuota Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

30 vaikų turėjo galimybę turiningai ir prasmingai praleisti vasaros atostogų dieną etnografinėje Dalgedų kaimo turizmo sodyboje, kurioje puoselėjamas Tautinis kultūrinis ir kulinarinis paveldas. Vaikai susipažino su duonos kepimo papročiais, etnografiniame name, kuriame yra tradicinė duonkepė krosnis ir surinkti senoviniai buities rakandai, prie šimtmečius menančio stalo, kiekvienas vaikas suformavo sau duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė, vaikai išmoko atskirti grūdus, iš kurių kepama naminė duona, sužinojo apie duonos kelią nuo sėjos iki tešlos užmaišymo ir pašovimo į krosnį, duonos kepimo tradicijas. Vaikai buvo supažindinti su mūsų protėvių gyvenimo būdu, papročiais, tuometiniais vaikų žaidimais. Vėliau visi kartu sėdo prie bendro vaišių stalo, pasidalino įspūdžiais, geriau susipažino vieni su kitais, smagiai leido laiką jaukiame gamtos kampelyje.

Išvykos pabaigoje vaikai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Trakus, kurios metu aplankė senąją istorinę Lietuvos sostinę bei ežerų apsuptą Trakų pilį.