Šnipiškių gatvė – pėsčiųjų takas iki Žaliojo tilto prieigų

Šnipiškių gatvė – neilga, laiptuota pėsčiųjų promenada, besitęsianti nuo Žaliojo tilto autobusų stotelės Kalvarijų gatvėje iki naujai statomo „Artery“ verslo centro.  Vyko susitikimai su gyventojais dėl gatvės atnaujinimo, skelbtas architektūrinės idėjos ir jos įgyvendinimo konkursas. Planuojama sutvarkyti ne  tik Šnipiškių gatvę, bet ir šalia esantį Kazimiero Vasiliausko skverą bei Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios prieigose stovėjusios Šnipiškių Jėzaus koplyčios teritoriją.

Religinė tematika labai siejasi su Šnipiškių gatve: šalia įsikūręs Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios ir jėzuitų vienuolyno statinių ansamblis su Kazimiero Vasiliausko skveru.

Gatvėje taip pat yra Kultūros paveldo departamentas, prekybos centras „CUP“, yra ir kitų mažesnių parduotuvių, kavinių. Šioje gatvėje vietoje buvusio planetariumo netrukus įsikurs Vilniaus STEAM centras, kuris 7–12 klasių moksleiviams taps tyrimų, atradimų ir kūrybinės inovacijos erdve.

Nuo XVIII a. priešais šv. Arkangelo Rapolo bažnyčią, ant nedidelės kalvelės, stovėjo koplytstulpis su Kristaus skulptūra, garsėjančia stebuklais. 1950 m. platinant Kalvarijų gatvę, koplytstulpis nugriautas o kalvelė išlyginta. Sovietmetyje ši promenada turėjo reprezentuoti naujojo miesto centrą – šioje vietoje iškilo Centrinė universalinė parduotuvė, pats aukščiausias pastatas – viešbutis „Lietuva“, taip pat viešbutis „Turistas“, pastatytas planetariumas. Visus šiuos objektus jungė promenada.

Iki šiol Šnipiškių gatve kasdien praeina šimtai miestiečių. Tačiau sustoja joje retai. Miesto centre esanti promenada neišnaudojama kaip viešoji erdvė ir šiuo metu yra pėsčiųjų tranzitinė gatvė. Todėl planuojami šios erdvės pokyčiai. Siekiama sukurti unikalią, reprezentatyvią, tvarią, patogią naudotis ir visais metų laikais eksploatuoti miesto viešąją erdvę, kaip jungtį tarp senojo ir naujojo miesto centro.

Projektinių pasiūlymų užduotis

Projektavimo programa