Viešoji erdvė tarp Perkūnkiemio ir Pavilnionių gatvių

Vieta: Centrinėje Pašilaičių dalyje, vakarinėje Perkūnkiemio kvartalo dalyje tarp Perkūnkiemio ir Pavilnionių g.

Viso Perkūnkiemio kvartalo teritorijos urbanistinė struktūra formavosi numatant statybos projektus pavieniuose sklypuose. Formuojant kvartalą nebuvo numatyta atskirųjų želdynų. Tai yra viena didžiausių kvartalo problemų. Teritorijoje tarp Perkūnkiemio ir Pavilnionių g. buvo planuota statyti darželį, bet jam rasta kita vieta, o ši erdvė palikta želdynams. Skveras yra tarp Perkūnkiemiui būdingų aukštybinių daugiabučių. Skveras planuotas kartu su gyventojais, kurie minėjo, jog šioje vietoje ypatingai trūksta aktyvaus ir pasyvaus poilsio zonų, ypač erdvių vaikams. Visa tai ir numatyta Perkūnkiemio skvere. Jame projektuojama įvairių veiklų zonos, vietos gyventojams pailsėti, pasportuoti. Taip pat vaikų žaidimų aikštelė, amfiteatras, piknikų zona, šachmatų stalai.

Suprojektuotas skveras padalintas į aktyvaus, pasyvaus, bendruomeniško ir individualaus poilsio funkcines zonas. Įvertinus judėjimo srautų intensyvumą bei pobūdį, projektuojami tranzitiniai ir rekreaciniai takai, akcentuojamas centrinis
takas, kaip pagrindinė skvero ašis.
Taip pat gyventojų pageidavimu pietinėje dalyje bus galimas eismas ratu dviračiams, riedučiams ar pasivaikščiojimams. Dauguma takų bus grįsti asfaltu sklandžiam judėjimui.

Lietaus vanduo bus sugeriamas specialiose vietose – šlapbalėse. Dalis teritorijos gyventojų pageidavimu bus palikta natūraliai pievai.

Priedai

Projektinių pasiūlymų užduotis

Projektiniai pasiūlymai

Techninio projekto sprendiniai

Viešas aptarimas

2019-03-06

2020-01-08