Viešoji erdvė ties K. Vanagėlio g. 11 (R. Gavelio skveras)

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Istorinės atminties komisijos teikimu, prozininko, dramaturgo ir publicisto autoriaus Ričardo Gavelio vardas nuo šiol bus siejamas su skveru K. Vanagėlio ir Drujos gatvių sankirtoje (ties K. Vanagėlio g. 11, Senamiesčio seniūnijoje). 9,2 aro teritorijos sutvarkymo projekto parengimą ir įrengimo darbus finansuos privatūs vystytojai, kurie greta vysto gyvenamųjų namų kompleksą „Vilniaus džiazas”. Skveru galės naudotis ne tik daugiabučių gyventojai – ji bus atvira visiems.

Projektuojant skverą bus siekiama atsižvelgti į natūraliai susiformavusį išraiškingą istorinį teritorijos reljefą ir išraiškingą projektuojamoje teritorijoje augančių klevų bei kitų medžių masyvą juos išsaugant ir įkomponuojant į vientisą Ričardo Gavelio skvero kraštovaizdžio architektūros idėją. Numatoma formuoti skverą iš kuo natūralesnių bei vandeniui pralaidžių dangų.

Planuojama, kad viešosios erdvės sutvarkymo sprendiniai apims: bendro naudojimo amfiteatrinę erdvę, Ričardo Gavelio istorinės asmenybės semantinį įprasminimą, dviračių stovėjimo aikštelę, būtinus inžinerinius, lietaus ir nuotekų tinklus. Bus sodinami nauji želdiniai, suolai, šiukšliadėžės ir kiti mažosios architektūros elementai. Taip pat įgyvendinant projektą, siekiama suformuoti nenutrūkstantį pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimo tinklą, K. Vanagėlio g. bus skirta dviračių ir pėsčiųjų bendro naudojimo gatvės sukūrimui su nauja medžių alėja.

Rugsėjo 5 d., nuo 18.00 val. vilniečiai kviečiami dalyvauti  skvero projektinių pasiūlymų rengimo užduoties viešame aptarime. Viešosios erdvės prie K. Vanagėlio g. 11 (Ričardo Gavelio skveras) projektinių pasiūlymų rengimo užduotis viešinama siekiant atsižvelgti į visuomenės poreikius ir lūkesčius.

Projektinių pasiūlymų rengimo užduoties viešas svarstymas bus rengiamas nuotoliniu būdu, Teams platformoje. Susitikimo nuoroda. Iki susitikimo galima siųsti savo pasiūlymus ir el. paštu [email protected] ar teikti telefonu (darbo dienomis nuo 9 val. iki 17 val.) +370 694 61680.

Pagal suformuotą užduotį vėliau bus rengiami projektiniai pasiūlymai, derinami su specialistais ir dar kartą – su visuomene. Aptarus su vilniečiais, bus galima gauti statybą leidžiančius dokumentus ir vykdyti darbus.

Ričardo Gavelio skverą projektuoja MB „Bauland”, projekto vystytojas UAB „Unique Properties”, projekto statytojas Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Pridedami dokumentai

Projektinių pasiūlymų užduoties projektas

Priedas prie užduoties

Esamos situacijos analizė

Viešas projekto pristatymas

Susitikimas 09.05