Viešoji erdvė ties K. Vanagėlio g. 11 (R. Gavelio skveras)

Vilniaus senamiesčio pakraštyje, K. Vanagėlio ir Drujos gatvių sankirtoje, projektuojama nauja viešoji erdvė. Gyventojai kviečiami susipažinti su projektiniais pasiūlymais ir teikti pastabas.  

Nedidelė 9,2 arų teritorija yra nelygaus reljefo – viršutinę ir apatinę teritorijos terasas skiria net 6 metrų skirtumas. Todėl šioje teritorijoje suprojektuoti funkcionalią viešąją erdvę projektuotojams MB „Bauland“ buvo tikras iššūkis. 

Išskirtinei situacijai reikėjo sugalvoti unikalius sprendinius. Vienas iš įdomesnių – amfiteatras, ant kurio pakopų siūloma graviruoti Ričardo Gavelio frazes susijusias su Vilniaus miestu. Teritorijoje palei organišką takų sistemą išsidėsto kelios poilsio aikštelės, kuriose bus galima pasimėgauti esamų medžių teikiama ūksme“, – apie skverą pasakoja viena iš projekto kūrėjų  „Bauland“ kraštovaizdžio architektė Rasa Pilkauskaitė.

Ričardo Gavelio įamžinimas pasirinktas pagal Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Istorinės atminties komisijos sprendimą viešąją erdvę pavadinti šio kūrėjo vardu. Prozininko, dramaturgo ir publicisto, romanų „Vilniaus džiazas“ ir „Vilniaus pokeris“ autoriaus frazės būtų įspaustos į projektuojamo amfiteatro laiptus, o naktį užrašai dar ir šviestų.

Skvero projektiniai pasiūlymai parengti remiantis gyventojų išsakytais lūkesčiais ir pastebėjimais. Susitikimas su gyventojais vyko praėjusių metų rugsėjo mėn. 

„Bauland“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose skveras formuojamas amfiteatro principu. Pagal universalaus dizaino principus sukurtas per visą teritoriją vingiuojantis pagrindinis pėsčiųjų ir dviračių takas bus skirtas ne tik susisiekimui, bet ir apjungs nedideles poilsio erdves, leis apžvelgti teritoriją iš įvairių perspektyvų ir aukščio. Takas sujungs ir kelias apžvalgos terasas. 

Arčiau daugiabučių gyvenamųjų namų formuojamos didesnės kietų dangų kišenės – įvairiai komercinei veiklai, kavinukei ar pan. 

Takams bus naudojamos natūralios, lietaus vandeniui laidžios dangos. Bus įrengiamas ir apšvietimas.

Teritorijoje auga virš šimto įvairaus amžiaus medžių: daugiausia klevų, yra kelios kalninės guobos, uosialapių klevų, viena baltoji tuopa ir paprastasis uosis, bei mažalapė liepa. Deja, daugelis medžių – prastos būklės. Esamus medžius planuojama palikti, genėti, pašalinti numatoma tik kelis prasčiausios būklės. Želdynus planuojama papildyti krūmų masyvais. 

Skvero projektavimą ir įrengimą finansuos privatus sektorius. Teritorijoje prie K. Vanagėlio ir Drujos gatvių vystoma nemažai infrastruktūros ir daugiabučių projektų. Keliuose sklypuose K. Vanagėlio g. ketinama statyti du gyvenamuosius pastatus ir vieną administracinį pastatą – čia vystomas projektas „Vilniaus džiazas“. Projekto vystytojas UAB „Unique Properties“ bendradarbiavimo sutartimi įsipareigojo sutvarkyti ir gyventojams pritaikyti ir šalia esančią teritoriją.

Iki šiol teritorija buvo nelankoma, nepatraukli gyventojams. Sklype dar likusi aukšta (iki 2,5 m), apgriuvusi atraminė siena skiria erdvę nuo Drujos gatvės. Sieną planuojama palikti ir sustiprinti, nes nugriovus šlaitas gali pradėti slinkti. 

Gyventojai savo pastabas dėl projektinių pasiūlymų galės išsakyti tiek nuotolinio susitikimo metu, kuris vyks kovo 13 d. 18 val. Teams platformoje. Iki kovo 13 d. savo pasiūlymus galima teikti darbo dienomis nuo 9 val. Iki 17 val. tiesiogiai atvykus į projektuotojų biurą adresu Jakšto g. 9-344 arba el. rasa@bauland.lt. Prie atvykimą reikėtų susitarti dėl atvykimo datos ir laiko  tel.: +37069461680.

Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas. 

Ričardo Gavelio skverą projektuoja MB „Bauland“, projekto užsakovas UAB „Unique Properties“, projekto statytojas – Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Pridedami dokumentai

Projektinių pasiūlymų užduoties projektas

Priedas prie užduoties

Esamos situacijos analizė

Patvirtinta projektinių pasiūlymų rengimo užduotis

Projektiniai pasiūlymai

Projektinių pasiūlymų vaizdinė informacija

Patvirtinti projektiniai pasiūlymai 

Viešas projekto pristatymas

Susitikimas 09.05

Susitikimas 03.13  prisijungimo nuoroda