Viešoji erdvė ties Linkmenų g. 19

Laisvoje valstybinėje žemėje planuojama įrengti naują viešąją erdvę šalia Linkmenų g. 19. Teritorija yra intensyviai besivystančioje Šnipiškių mikrorajono zonoje greta Šnipiškių ežerėlių, aplink kuriuos įrengtos poilsio zonos, pasivaikščiojimų ir dviračių takai, įvairios terasos, priėjimai prie vandens, apžvalgos ir poilsio vietos. 21,8 aro teritorija šiuo metu apleista ir nenaudojama. medžių joje nėra.

Formuojamas viešasis skveras įsijungia į bendrą kitapus Linkmenų gatvės esančią rekreacinę teritoriją su tvenkiniais. Projektuojamas skveras dera su šalia esančio Senvagės parko sprendiniais. Skveras bus skirtas pasyviam poilsiui su galimybe dalį skvero erdvės skirti būsimam meniniam akcentui. Skvero gilumoje (vakarinėje ir šiaurinėse dalyse) numatomi mediniai suolai, sutvarkomi takai ir apšvietimas.

Apželdinimui parinkti Vilniaus apylinkėms būdingi augalai, kurie nekontrastuoja nei su aplinkiniu kraštovaizdžiu nei su nuo seno privačiuose kiemuose auginamais augalais bei pabrėžia
lietuvišką kraštovaizdį. Tokie augalai aptinkami gamtoje, tik parinktos dekoratyvesnės augalų veislės. Bus sodinami klevai, ąžuolai, šermukšniai, pušys, gudobelės, rojaus obelaitės, trešnės, cūgos, šeivamedžiai, putinai, jazminai, alyvos. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas lengvai augalų priežiūrai.

Skvero įrengimo darbai planuojami dviem etapais:
Pirmasis etapas – įrengiamos dangos, takai, apšvietimas, mažoji architektūra;
Antrasis etapas – įrengiami skvero želdiniai.

Vieša erdvė tvarkoma už  vystytojų lėšas. Skvero projektuotojas UAB „SRP Projektas“, užsakovas – UAB „Victory Funds“.

Pridedami dokumentai

Projektinių pasiūlymų užduoties projektas

Priedas prie užduoties

Patvirtinta PP užduotis 

Projektiniai pasiūlymai, vaizdinė medžiaga

Patvirtinti projektiniai pasiūlymai, vaizdinė medžiaga

Viešas aptarimas

2021-11-09

2022-07-11