Viešoji erdvė ties Naugarduko g. 47

Vilniaus savivaldybė kartu su gyventojais planuoja vieno didžiausių Naujamiesčio kvartalo pertvarką – keisis teritorija tarp Naugarduko, Birželio 23-iosios ir Vytenio gatvių. Didžiausias dėmesys – žaliosios zonos sutvarkymui ir automobilių statymo problemai spręsti.

Šiame kvartale yra apie 360 butų, o automobilių stovėjimo vietų trūksta. Neretai automobiliai sustatomi ant žaliosios zonos, tarp medžių, išvažinėtos vietos pavasarį ir rudenį tampa klampyne, o vasarą – nebeželia žolė.

1,2 ha ploto teritorijos viduryje sutvarkyta krepšinio, žaidimų aikštelės, yra brandžių medžių, yra išlikusi medinė balandinė.

Atsižvelgdami į visuomenės nuomonę, UAB „Vilniaus Planas“ architektai parengė projektinius pasiūlymus, kuriais siūlo sutvarkyti viešą erdvę ir pritaikyti ją visuomenės poreikiams. Krepšinio aikštelę siūloma rekonstruoti atnaujinant paviršių, užtikrinant saugų pėsčiųjų praėjimą bei atstumą nuo automobilių stovėjimo aikštelės. Projekte numatytas papildomas apšvietimas ir apsauginis tinklas ties šiaurine ir rytine kraštinėmis.

Naugarduko g. 47 kieme esančius sporto įrenginius siūloma keisti naujais, platesnio judesių spektro, treniruokliais ir įrengti naują gumos dangą. Vaikų žaidimo aikštelėje taip pat planuojama atnaujinti dangą bei papildyti ją naujais įrenginiais. Ieškantiems ramaus poilsio, siūlomos poilsio aikštelės su suoliukais, iškylos stalais, pavėsine, šachmatų staliukais ir kitais lauko poilsio pritaikytais baldais. Visoje erdvėje planuojama įrengti universalaus dizaino pėsčiųjų takus ir šaligatvius, kurie užtikrintų laisvą bei saugų judėjimą visiems visuomenės nariams.

Architektai taip pat siūlo įrengti naujas asfaltuotas stovėjimo aikšteles esamame išvažinėtame plote. Planuojama įrengti 85 mokamų automobilių stovėjimo vietų aikštelę. Iš jų keturios – su greito elektromobilių įkrovimo galimybe ir 4 vietos pritaikytos neįgaliesiems.

Teritorijoje numatyta vieta dviems dviračių saugykloms.

Kartu bus sutvarkyta ir aplinka: pašalinti nudžiūvę medžiai, pasodinta 14 naujų medelių, apie 500 kv. m krūmų, bei žolinių augalų.

Teritorijoje reikia įrengti naujus įvažiavimus, šaligatvius, automobilių aikštelę, todėl teks pašalinti kai kuriuos medžius ir krūmus: tris uosialapius klevus, kurie yra invaziniai, du paprastuosius klevus, dvi guobas, liepą ir alyvą, dvi slyvas. Tuos, kuriuos įmanoma, persodins – tai du jaunus beržus ir keturias alyvas. Aikštelės įrengimas padės apsaugoti kitus likusius brandžius medžius: gyventojai neturėdami, kur statyti automobilių, juos palikdavo tiesiog ant vejos, taip žalodavo ir medžių šaknis.

Priedai

Esamos situacijos analizė

Patvirtinta projektinių pasiūlymų užduotis

Pristatymas visuomenei

2023-04-04 susitikimo rezultatai

Projektiniai pasiūlymai

Vaizdinė medžiaga 1

Vaizdinė medžiaga 2

Vaizdinė medžiaga 3

Vaizdinė medžiaga 4

Vaizdinė medžiaga 5

Patvirtinti projektiniai pasiūlymai

Viešas projekto pristatymas 

23-04-04 susitikimo rezultatai

Projektinių pasiūlymų viešas aptarimas 2023-08-08, nuoroda į susirinkimą