Viešoji erdvė ties Ukmergės g. 126

Žvėryne, sklype ties Ukmergės gatvės 126, Vilniaus miesto savivaldybė planuoja įrengti naują viešąją erdvę. Kovo 25 d. 17 val. gyventojams kviečiami į nuotolinį susitikimą išsakyti savo pastabas.  

Susitikimas vyks Teams platformoje. Nuorodą rasite čia. 

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima čia.

Pasiūlymus galima teikti iki 2024 m. kovo 22 d. architektei Eglei Cibulskienei el. paštu egle.cibulskiene@vilniausparkai.lt ir susirinkimo metu. 

Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas. 

Šiuo metu 17 arų sklypas neužstatytas, jame auga keletas savaime išaugusių medžių, praminti takai. Pagal galiojantį Vilniaus miesto bendrąjį planą ši teritorija priskiriama intensyviai naudojamų želdynų zonai. Aplink įsikūrusios komercinės įmonės, yra gyvenamųjų namų. 

Viešoje erdvėje suprojektuoti pėsčiųjų takai, jie pritaikyti ir žmonėms su negalia, taip pat poilsio ir sporto aikštelė, suoliukai, šiukšliadėžės, žaidimų įrenginiai vaikams, treniruokliai, apšvietimas, želdinimas, dviračių stovai. 

Pagrindinis takas, vedantis iš Ukmergės g. 128 sklypo į Ukmergės g. 124 sklypą, bus iš trinkelių, o šiaurinėje teritorijos dalyje suprojektuotas skaldele dengtas pėsčiųjų takelis. Šalia pėsčiųjų takų projektuojamas apšvietimas. 

Teritorijoje planuojamas gausus želdinimas. Nedidelėje teritorijoje bus pasodintas 31 medis – medlievos, paprastieji klevai, ąžuolai ir šermukšniai. Teritoriją puoš įvairiarūšiai krūmai pavienėmis grupėmis ir masyvais, kurie užims 2235 kv. m plotą. Siūlomos lanksvos, alyvos, forsitijos, šeivamedžiai, sedulos, gluosniai, aronijos, kalniniai serbentai. Želdynai bus paįvairinti ir daugiamečiais žoliniais augalais. Želdinimui parinkti nereiklūs augalai, tinkantys Lietuvos klimatinėms sąlygoms. 

Žaidimų aikštelėje bus įrengta sūpynė, laipynė, o po jomis – liejamos gumos danga. Taip pat bus įrengti lauko šachmatų staliukai ir kiti lauko poilsiui pritaikyti baldai.

Visoje nagrinėjamoje teritorijoje numatoma įrengti apšvietimą, šiukšlių dėžes, suoliukus, stulpelius šunų tuštinimuisi. Dviračių stovai bus įrengti prie žaidimų aikštelės. 

Nuo esamų dangų lietaus vanduo suvedamas į vejos plotus formuojant sausbales. Su teritorija besiribojantį transformatorinės šiaurinį ir vakarinį fasadą planuojama apželdinti vijokliais.

Projektavimo darbus finansuoja UAB “Ašis”, o viešoji erdvė įrengiama Savivaldybės biudžeto lėšomis. Planuojama, viešosios erdvės sutvarkymo darbus pradėti 2025 m. 

Atsižvelgus į gyventojų pastabas ir patvirtintus projektinius pasiūlymus bus rengiamas techninis projektas ir siekiama gauti statybą leidžiantį dokumentą. Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt 

 

Pridedami dokumentai

Projektinių pasiūlymų užduoties projektas

Priedas prie užduoties

Esamos situacijos analizė

Projektiniai pasiūlymai

Vaizdinė informacija

 

Viešas projekto pristatymas

Susitikimas 03-25  prisijungimo nuoroda