Viešosios erdvės prie Gelūžės (Gilužio) ežero infrastruktūra

Sklypas prie Gelūžės ežero suformuotas, nuosavybės teise valdo Vilniaus miesto savivaldybė. Detaliuoju planu sklypas priskiriamas prie rekreacinių teritorijų. Esamoje teritorijoje ežero pakrantė – smėlinga. Kitoje dalyje 0 auga žolė. Teritorijoje yra keletas persirengimo kabinų, suoliukai, įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė, esami sporto treniruokliai. Pakrantė apaugusi nendrėmis, krūmais, vietomis prie vandens yra sudėtinga prieiti.

Sklype planuojama palyginti reljefą, panaikinti duobes. Esamoje teritorijoje bus įrengiamas viešasis paplūdimys su jam reikalinga funkcionuoti įranga. Miestiečių patogumui teritorijoje papildomai bus įrengta suolų su atlošais, grilio zonoje stalų su suolais ir šašlykinės, papildomai persirengimo kabinų, viena iš jų pritaikyta žmonėms su negalia, šiukšlių dėžių, dviračių stovų, informacinių ženklų ir stendų. Esami sporto įrenginiai perkeliami į vieną, ant kalvos, vietą, o vaikų žaidimo aikštelė išlieka.

Ežere bus įrengiamas 25 m ilgio lieptas, gale – stoginė (sudaryti pavėsį). Naujo liepto gale yra palikta vietos pasisėdėjimui, laipteliai ne įrengiami. Prie ežero pakrantės nuo Salotės g. pusės įrengiama medinė danga – patogiam naudojimui žmonėms su negalia. Jiems išlaipinti ir persirengti bus įrengta atskira vieta (nuo Salotės g.), medinės dangos tako nuolydis yra tinkamas privažiuoti prie įrengiamos aikštelės prie ežero. Taip pat bus patogu išlaipinti šeimas su vaikais ir vėžimėliais.

Paplūdimyje dirbs gelbėtojai, bus įrengtas gelbėtojų postas. Šiaurės rytų sklypo pusėje kitame etape numatyta sporto aikštelė (krepšinio, rankinio). Perspektyvoje, įgyvendinus šio projekto ir Gelūžės ežero šiaurės rytų pakrantės sutvarkymo projektą, numatoma viešas erdves  apjungti taku. Šiltuoju metu paplūdimyje numatoma pastatyti du BIO tualetus, kurie bus pritaikyti ir žmonėms su negalia.

Pridedami dokumentai

Projektiniai pasiūlymai 

Viešas aptarimas

2020-04-13