Nuoroda į pagrindinį puslapįNuoroda į pagrindinį puslapį
1664

2026 m. vasario 16-ąją Vilnius tapo gyvu valstybės atminties ir vienybės simboliu

M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre įvyko Lietuvos choreografų asociacijos ir Vilniaus kultūros centro surengtas Vilniaus miesto tautinių šokių ir dainų ansamblių koncertas „Supyniau pynimą“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir profesoriaus Juozo Gudavičiaus 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Sostinės tautinio meno kolektyvai širdimi, šokiu, daina ir muzika pagerbė miestą, kuriame buvo pasirašytas Lietuvos valstybingumo atkūrimo aktas – vietą, iš kurios istorijoje nuaidėjo laisvės žodis.

Šventinis koncertas „Supyniau pynimą“ – tai ne tik meninė programa, bet ir gyva tradicija, jungianti skirtingas kartas, meno kryptis bei bendruomenes. Renginį aplankė gausi miesto bendruomenė, sulaukta nemažai užsienio svečių. Šis renginys išsiskiria savo mastu ir menine kokybe - scenoje pasirodė dvylika stipriausių Vilniaus miesto tautinio meno kolektyvų, daugiau nei 600 atlikėjų. Tai vienas reikšmingiausių sostinės kultūrinių įvykių, kuriame susitinka profesionalumas, tradicija ir nuoširdi meilė Tėvynei.

Šiais metais, ilgametę istoriją turintį renginį pirmą kartą savo dalyvavimu pagerbė kultūros ministrė Vaida Aleknavičienė, o sveikinimo žodį renginio svečiams tarė Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas, pabrėždamas kultūros svarbą stiprinant tautinę tapatybę ir pilietinę bendrystę.

„Supyniau pynimą“ – tai ne tik koncertas. Tai pagarbus nusilenkimas istorijai, gyvas valstybės kūrimo tęstinumas ir aiški žinia ateičiai: kol gyva kultūra – gyva ir valstybė.

Renginio globėjas Vilniaus miesto savivaldybė.