Nuoroda į pagrindinį puslapįNuoroda į pagrindinį puslapį
1664

Jau rytoj sodinimo talka Žirmūnuose – kartu bus pasodinta daugiau kaip 3 tūkst. augalų

Jau rytoj, gegužės 9 d., vilniečiai kviečiami susiburti Žirmūnuose, ties Tuskulėnų gatve, ir kartu prisidėti prie žalesnio, jaukesnio miesto kūrimo. Čia vyks želdinių sodinimo talka, kurios metu planuojama pasodinti 3 024 augalus. Talka prasidės 11 val., susitikimo vieta – ties Mikalojaus Katkaus stotele.

„Tokios talkos padeda ne tik želdinti miestą, bet ir kuria stipresnį ryšį su savo aplinka. Kartu sodindami augalus gyventojai prisideda prie jaukesnio, žalesnio ir gyvesnio Vilniaus kūrimo. Kviečiu vilniečius prisijungti prie talkos Žirmūnuose ir kartu puoselėti savo rajoną“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Ties Tuskulėnų gatve bus sodinami žvilgantieji kauleniai, šermukšnialapės lanksvūnės, kalninės pušys, juodauogiai šeivamedžiai, paprastieji putinai ir bespyglės gervuogės. Šie augalai papildys viešąją erdvę žaluma, suteiks jai daugiau gyvybės ir ilgainiui kurs patrauklesnę aplinką vietos gyventojams.

Į talką kviečiami visi norintys – gyventojai, šeimos, kaimynai ir bendruomenės nariai. Neturintiems darbo įrankių, jie bus suteikiami, o norintys ir galintys kviečiami atsinešti savo pirštines, kastuvą ar mažesnius kastuvėlius. Talkoje dalyvaujantiems moksleiviams bus užskaitomos socialinės–pilietinės veiklos valandos.  Po talkos dalyvių lauks arbata ir vaišės – „IKI Lietuva“ pasirūpins gardžiais kepiniais.