Žalias Vilnius vėl atsinaujina: sostinėje
vien šį pavasarį bus pasodinta per 3000 naujų medžių ir krūmų,
daugiausiai medžių sužaliuos Lazdynuose, Antakalnyje ir Žvėryne, o įvairių
rūšių krūmai – Laisvės prospekte. Nuo balandžio mėnesio sostinėje bus sodinama
daugiau kaip 1,1 tūkst. medžių ir beveik 2 tūkst. krūmų, rudenį juos papildys
dar apie 500.
„Mūsų Vilnius turi būti žalias, kad
miestiečiai gerai jaustųsi, kvėpuotų švariu oru ir daugiau laiko
praleistų pramogaudami ir ilsėdamiesi gamtoje. Per pastaruosius ketverius metus mieste iš viso bus pasodinta jau daugiau kaip 6000 naujų
želdinių. Vien šiemet tam skyrėme apie 100 tūkst. eurų. Prie to
prisidėti gali kiekvienas – savivaldybė kasmet kviečia gyventojus ir verslo
atstovus siūlyti idėjas ir vietas, kaip ir kur reiktų gražinti miestą, kur
trūksta žalumos, bei dalyvauti projekte „Dovana Vilniui”, – sako vienos
žaliausių Europos sostinių meras Remigijus Šimašius.
Šiemet net 163 ąžuolai bus pasodinti
Antakalnyje, Žvėryno gyventojus džiugins daugiau kaip 140 beržų. Atsinaujins ir
Architektų gatvė Lazdynuose, kur bus pasodinta 200 pušų, po 100 obelų, slyvų ir
ievų. Laisvės bei Oslo gatvių sankryžoje ties degaline sužaliuos net 300 beržų,
ievų ir pušų. Prie Nacionalinės dailės galerijos dar šį pavasarį bus pasodinta
30 obelų. Laisvės prospekte pražys net 1,5 tūkst. krūmų: vidurinėje prospekto
juostoje atsiras po 500 kalninių serbentų, forzitijų, raugerškių.
Pasak
miesto želdynų poskyrio specialistų, medžių bei krūmų rūšys pasirinktos
atsižvelgus į jau greta augančius želdinius, taip pat siekiama bioįvairovės
mieste. Įvairiose miesto vietose taip pat bus sodinami klevai, baltalksniai,
šermukšniai, uosiai, ožekšniai, ąžuolai, obelys, kėniai, alyvos, jazminai,
hortenzijos.
Miesto
želdinius prižiūri UAB „Stebulė“.
Pasiūlymų kur ir kokių želdinių reikėtų pasodinti mieste laukiama el. p. savivaldybe@vilnius.lt
Rinkodaros ir
komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt