Nuoroda į pagrindinį puslapįNuoroda į pagrindinį puslapį
1664

Sostinės gatvėse – naujos Lietuvoje saugaus eismo priemonės

Vilnius - pirmasis Lietuvos miestas, kurio gatvėse diegiama naujovė - prevencinė priemonė, užtikrinsianti sklandžias eismo sąlygas sankryžose ir didesnį eismo srauto pralaidumą. Savivaldybė iki rugsėjo 1 dienos miesto gatvėse įrengs papildomas saugaus eismo priemones - ypatingai paženklins sankryžas, kuriose dažniausiai pažeidžiamos Kelių eismo taisyklės, kai vairuotojai įvažiuoja į sankryžą, sustoja ir taip sudaro kliūtį, trukdydami kitų transporto priemonių eismui.

Naujas sankryžų ženklinimo plotas geltonomis linijomis žymi vietą, į kurią įvažiuoti draudžiama, jeigu joje ar už jos yra kliūtis, kuri priverstų vairuotoją sustoti važiuojamųjų dalių sankirtoje ir trukdyti kitų transporto priemonių eismui, išskyrus tuos atvejus, kai sankryžoje reikia pasukti į kairę. Papildomai bus įrengti skydai, informuojantys apie naują ženklinimą.

Pirmiausiai Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo ženklinti sankryžas, kuriose vairuotojai dažniausiai pažeidžia Kelių eismo taisykles. Jau paženklinta Kalvarijų g. - Konstitucijos pr. sankryža. Iki rugsėjo 1 d. planuojama paženklinti dar šešias: Kalvarijų - Kareivių - Ozo gatvių sankryžą, Žirmūnų - Kareivių gatvių sankryžą, Laisvės pr. - Rygos g. sankryžą, Kalvarijų g. - A. Juozapavičiaus g. sankryžą, Švitrigailos - J. Basanavičiaus gatvių sankryžą ir Savanorių pr. - Žemaitės g. sankryžą.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt