Riedėjimo sezono
atidarymą sostinė simboliškai pradeda nuo naujų dviračių takų
tiesimo – jau tiesiamas beveik kilometro ilgio naujas dviračių takas
palei Kareivių gatvę, tarp Kareivių ir Žirmūnų gatvių sankryžos. Naujas raudono
asfalto takas bus taip reikalinga jungtis su Eurovelo taku palei Nerį,
kurį jau spėjo pamėgti daugelis dviratininkų. Tako įrengimui savivaldybė skyrė
apie 250 tūkst. eurų. Naujuoju taku dviračių transporto priemonių mėgėjai
saugiai ir patogiai judės dar šiemet.
„Vilnius kasmet
skiria vis daugiau investicijų ir dėmesio dviratininkams. Dviratis
tapo patogia susisiekimo alternatyva mieste. Pernai sostinėje įrengta ir atnaujinta beveik 20 km dviračių takų, o šių metų planai
dar ambicingesni – numatyta tiesti daugiau kaip 30 km takų ir jų jungčių visame
mieste. Per artimiausius metus Žirmūnų rajone ir kitose miesto vietose atsiras
svarbios jungtys, kuriomis bus galima saugiai ir patogiai dviračiu pasiekti
Eurovelo trasą, vedančią į miesto centrą ar nuvykti į Vingio parką“, – sako
Anton Nikitin, Susisiekimo dviračiais Vilniaus mieste projekto komandos
vadovas.
Šioje tako
atkarpoje bus paklotas raudonas asfaltas, įrengtas naujas dviračių tako
apšvietimas, šaligatviai.
Šiemet
rekonstruojant Kareivių – Verkių gatvių sankryžą taip pat bus nutiestas naujas daugiau
kaip pusės kilometro ilgio dviračių takas ir įrengtas šaligatvis. Naujas takas
susijungs su dviračių taku, einančiu palei Verkių gatvę. Šiemet bus baigtas
tiesti naujas daugiau kaip kilometro ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas Žirmūnų
gatvėje, nuo Šilo tilto link Kareivių gatvės.
Per artimiausius
kelerius metus siekiama baigti formuoti nenutrūkstamą ir patogų pagrindinių
dviračių trasų tinklą, bei užtikrinti žymiai saugesnį ir malonesnį susisiekimą
dviračiu miesto urbanizuotoje dalyje. Šiemet planuojama tiesti daugiau kaip 30
km jungčių – abejose Neries krantinėse ir palei Vilnią, Pilaitės pr. ir T.
Narbuto g., „Žirmūnų trikampyje“ – Žirmūnų, Minties ir Tuskulėnų gatvėse,
Šiaurinėje miesto teritorijoje – Neries Senvagės teritorijoje bei palei
Linkmenų g., taip pat pradėti darbus Žalgirio, Rinktinės, Širvintų, Giedraičių,
Kernavės gatvėse, Kareivių bei Žirmūnų g., Naujamiestyje – Algirdo,
Geležinkelio, Dariaus ir Girėno gatvėse. Dviračių takai taip pat projektuojami
Šiaurinėje, Ukmergės, Erfurto, Balsių, Ragučio gatvėse ir kitur.
Pernai visame
mieste įrengta daugiau kaip 1 tūkst. 800 naujų dviračių stovų, prie kurių
galima saugiai prirakinti dviračius. Šiemet taip pat planuojama įrengti dar
bent kelis šimtus. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies
pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šiemet sieks apie 7 mln. eurų.
Rinkodaros ir
komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt