Nuoroda į pagrindinį puslapįNuoroda į pagrindinį puslapį
1664

Sostinės Kareivių gatvėje tiesiamas naujas dviračių takas

Riedėjimo sezono

atidarymą sostinė simboliškai pradeda nuo naujų dviračių takų

tiesimo – jau tiesiamas beveik kilometro ilgio naujas dviračių takas

palei Kareivių gatvę, tarp Kareivių ir Žirmūnų gatvių sankryžos. Naujas raudono

asfalto takas bus taip reikalinga jungtis su Eurovelo taku palei Nerį,

kurį jau spėjo pamėgti daugelis dviratininkų. Tako įrengimui savivaldybė skyrė

apie 250 tūkst. eurų. Naujuoju taku dviračių transporto priemonių mėgėjai

saugiai ir patogiai judės dar šiemet.

„Vilnius kasmet

skiria vis daugiau investicijų ir dėmesio dviratininkams. Dviratis

tapo patogia susisiekimo alternatyva mieste. Pernai sostinėje įrengta ir atnaujinta beveik 20 km dviračių takų, o šių metų planai

dar ambicingesni – numatyta tiesti daugiau kaip 30 km takų ir jų jungčių visame

mieste. Per artimiausius metus Žirmūnų rajone ir kitose miesto vietose atsiras

svarbios jungtys, kuriomis bus galima saugiai ir patogiai dviračiu pasiekti

Eurovelo trasą, vedančią į miesto centrą ar nuvykti į Vingio parką“, – sako

Anton Nikitin, Susisiekimo dviračiais Vilniaus mieste projekto komandos

vadovas.

Šioje tako

atkarpoje bus paklotas raudonas asfaltas, įrengtas naujas dviračių tako

apšvietimas, šaligatviai.

Šiemet

rekonstruojant Kareivių – Verkių gatvių sankryžą taip pat bus nutiestas naujas daugiau

kaip pusės kilometro ilgio dviračių takas ir įrengtas šaligatvis. Naujas takas

susijungs su dviračių taku, einančiu palei Verkių gatvę. Šiemet bus baigtas

tiesti naujas daugiau kaip kilometro ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas Žirmūnų

gatvėje, nuo Šilo tilto link Kareivių gatvės.

Per artimiausius

kelerius metus siekiama baigti formuoti nenutrūkstamą ir patogų pagrindinių

dviračių trasų tinklą, bei užtikrinti žymiai saugesnį ir malonesnį susisiekimą

dviračiu miesto urbanizuotoje dalyje. Šiemet planuojama tiesti daugiau kaip 30

km jungčių – abejose Neries krantinėse ir palei Vilnią, Pilaitės pr. ir T.

Narbuto g., „Žirmūnų trikampyje“ – Žirmūnų, Minties ir Tuskulėnų gatvėse,

Šiaurinėje miesto teritorijoje – Neries Senvagės teritorijoje bei palei

Linkmenų g., taip pat pradėti darbus Žalgirio, Rinktinės, Širvintų, Giedraičių,

Kernavės gatvėse, Kareivių bei Žirmūnų g., Naujamiestyje – Algirdo,

Geležinkelio, Dariaus ir Girėno gatvėse. Dviračių takai taip pat projektuojami

Šiaurinėje, Ukmergės, Erfurto, Balsių, Ragučio gatvėse ir kitur.

Pernai visame

mieste įrengta daugiau kaip 1 tūkst. 800 naujų dviračių stovų, prie kurių

galima saugiai prirakinti dviračius. Šiemet taip pat planuojama įrengti dar

bent kelis šimtus. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies

pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šiemet sieks apie 7 mln. eurų.

Rinkodaros ir

komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt