Rugpjūčio 4 dieną įvykusiame Vilniaus miesto seniūnaičių asociacijos neeiliniame visuotiniame susirinkime išrinktas naujas vadovas – juo tapo Jonas Ragaišis. Panerių seniūnijos Lentvario seniūnaitis šiose pareigose pakeis Edmundą Jakubauską – Žvėryno seniūnijos Vytauto seniūnaitis prieš susirinkimą pateikė atsistatydinimo pareiškimą. Jis paprašė jo nerinkti ir valdybos nariu.
J. Ragaišis nuo pat asociacijos įkūrimo šių metų vasario mėnesį buvo vienas aktyviausių asociacijos narių, ne kartą dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės komitetų posėdžiuose, rengė pasiūlymus dėl Vietos savivaldos įstatymo pakeitimų, susijusių su seniūnaičių veikla.
J. Ragaišis išrinktas asociacijos vadovu bendru sutarimu tiesiogiai ir pagal įgaliojimus dalyvaujant susirinkime 21 iš 26 asociacijos narių.
Taip pat surengti valdybos narių rinkimai į laisvas vietas. Į valdybą papildomai išrinkti Petras Tiknevičius (Pilaitės seniūnijos Mažvydo seniūnaitis), Ieva Dzedulionienė (Žvėryno seniūnijos Sėlių seniūnaitė) ir Ana Jenkinienė (Verkių seniūnijos Balsių seniūnaitė). Anksčiau valdybos nariais buvo išrinkti Sigitas Čirba (Karoliniškių seniūnijos Gerbutavičiaus seniūnaitis), Vidas Abaravičius (Pilaitės seniūnijos Pietinės Pilaitės seniūnaitis), Tomas Byla (Justiniškių seniūnijos Statybininkų seniūnaitis), Vaiva Čaplikienė (Rasų seniūnijos Ribiškių seniūnaitė), Eleonora Kasperūnienė (Naujamiesčio seniūnijos Karaliaus seniūnaitė) ir Agnė Grigelevičiūtė (Pašilaičių seniūnijos Gabijos seniūnaitė).
Revizore išrinkta Saulė Šimkuvienė (Lazdynų seniūnijos Architektų seniūnaitė), kuri perima šias pareigas iš I. Dzedulionienės.
Susirinkime buvo sutarta tęsti pradėtus darbus atstovaujant seniūnaičių interesams Vilniaus miesto savivaldybėje ir kitose institucijose.
Vilniaus miesto seniūnaičių asociaciją vasario mėnesį įkūrė aktyvių Vilniaus seniūnaičių iniciatyvinė grupė. Organizacijos tikslas – siekti, kad Lietuvos Respublikos Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinta seniūnaičių institucija tinkamai atstovautų gyvenamosios vietos bendruomenėms, dalyvautų rengiant ir svarstant savivaldybės institucijų sprendimų projektus.
Pagal įstatymą seniūnaitis yra tiesiogiai renkamas gyventojų 4 metų kadencijai po kiekvienų savivaldos rinkimų, veikia visuomeniniais pagrindais tarsi tarpininkas tarp gyventojų ir savivaldybės. Aktualiausi seniūnijų klausimai aptariami viešose išplėstinėse ir seniūnaičių sueigose dalyvaujant seniūnaičiams, seniūnijose veikiančių bendruomeninių organizacijų atstovams, seniūnui ir gyventojams.
Vilniaus mieste šiai kadencijai yra išrinkti 164 seniūnaičiai, tačiau dalis jų nėra aktyvūs atlikdami savo pareigas. Asociacija kviečia visus seniūnaičius burtis bendrai veiklai, o dėl informacijos kreiptis el. paštu info@seniunaiciai.lt