Vilniaus miesto Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris informuoja, kad artimiausiu metu keliose sostinės vietose bus atliekami pavojingų medžių šalinimo darbai.
Sprendimai priimti po specialistų vertinimų – dėl gamtinių, eismo ar kitų įvykių pakitus želdinių būklei, kai jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui.
Planuojami darbai:
-
Karaliaučiaus g. 15 – bus šalinamas uosialapis klevas, augantis šalia panduso;
-
Karvaičių g. 12 – bus šalinama liepa;
-
Vėtrungių g. 51 – bus šalinamas dvikamienis gluosnis;
-
Vorupės g. 37D – bus šalinamos 3 tuopos;
-
Gabijos g. 57 – bus šalinama liepa su kelminiu puviniu;
-
Musninkų g. 2 – bus šalinami 2 šermukšniai;
-
Pašilaičių g. 5 – bus šalinami žagreniai;
-
Žemynos g. 43, bus šalinama kaukazinė slyva;
-
Taikos g. 50, bus šalinamas pavojingai pasviręs uosialapis klevas.
-
Lydos g. 3, privačiames klype bus šalinamos trys, blogos būklės pociūgės. Dėl šių medžių buvo atliktas medžių arboristinis vertinimas bei nustatyta, kad medžiai yra džiūstantys bei neturi perspektyvos tolimesniam augimui.
Medžiai šalinami specialistams įvertinus jų būklę ir kai genėjimas ar kitos priemonės nebegali padėti išsaugoti želdinių.
Vilniaus miestas taip pat nuolat rūpinasi nauju želdinimu – 2024 m. pasodinta 3600 medžių ir 64,8 tūkst. krūmų, o 2025 m. planuojama pasodinti 4000 medžių ir 79 tūkst. krūmų.