Svarbi informacija
Kaip keisis Misionerių sodas: susipažinkite su projektu
Kaip keisis Misionerių sodas: susipažinkite su projektu
Sužinokite, kaip jau greitai pasikeis vilniečių pamiltas Misionierių sodas: kas naujo atsiras sode, kaip pavyks išsaugoti šios viešosios erdvės savitumą.
Atsakymai į Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos posėdžio protokolo rekomendacijas:
• Patikslinta topografinė informacija, medžių žymėjimas ir aprašai. Esamų medžių inventorizacijos ir būklės vertinimo informacija yra baigta. Šalinamų medžių informacija pildoma atsižvelgiant į infrastruktūrinius pokyčius bei įtraukiant šią žiemą išvirtusius ar nulūžusius esamus medžius.
• Šlaituose numatoma šalinti iki 10% medžių, labiau atveriant perspektyvas link bažnyčių bokštų. Projekte parengtu priežiūros aprašu bus teikiamos rekomendacijos tolesniam etapiškam savaiminių medžių šalinimui bei vertingų medžių išsaugojimui per sekančius 20-30 metų.
• Šalia siaurinamos Maironio gatvės visu perimetru projektuojamos naujų medžių grupės kurios be kitų funkcijų taip pat atliks ir automobilių poveikio aplinkai mažinimo funkciją.
• Misionierių bažnyčios ansamblio atidengimas numatomas tik iš tam tikrų stebėjimo taškų paliekant didžiąją dalį esamų šlaito želdinių. Panoramos taip pat pildomos naujų medžių kompozicijomis siekiant miesto panoramų daugiaplaniškumo, kokybiško ir charakteringo šios vietos miestovaizdžio bei švelninti aplinkui vykdomų statybų vizualinę įtaką bei įtaką šios teritorijos savitam kraštovaizdžio charakteriui.
• Ant Misionierių kalvos tvarkomos teritorijos perimetru projektuojamos naujų medžių kompozicijos siekiant pridengti kylančius pastatus bei kompoziciškai papildyti, išryškinti Misionierių bažnyčios ansamblį.
• Projektinėje informacijoje bus pateikti tvarkomų želdinių aprašai ir darbų kiekiai bei rekomendacijos specialistams, kurie turėtų atlikti šiuos darbus įgyvendinus projektą. Neabejojama, kad VšĮ „Vilniaus miesto parkai“, perimsiantys Misionierių sodo teritorijos priežiūrą po sutvarkymo darbų, tęs profesionalią priežiūrą ir užtikrins ilgalaikės medžių priežiūros kokybę.
• Dalies parko erdves formuojančių želdynų nepavyks išlaikyti dėl ne šio projekto apimtyje vykdomų darbų (dalis Aukštaičių alėjos liepų bus šalinama dėl ten numatytos šiluminės trasos tiesimo darbų). Projekte numatomi želdiniai papildo arba pakeičia šalinamus medžius, kur tai būtina daryti dėl dendrologinių, paveldosauginių, kraštovaizdinių ir infrastruktūrinių ar relfefo formavimo priežasčių.
• Ąžuolų masyvas bus paliekamas ir retinamas. Dalis ąžuolų bus perkeliama į vietas, kur naujai formuojamos želdinių kompozicijos arba į kitas jiems tinkamas augimvietes Vilniaus mieste, jei tai bus dendrologiškai ir technologiškai įmanoma. Ąžuolus, kurių persodinimas bus neįmanomas dėl inžinierinių tinklų gausos požemyje teks šalinti.
• Misionierių sode pagrindiniai nauji želdynai yra medžiai ir krūmai. Dekoratyvių gėlynų neprojektuojama išskyrus vietas, kur augalais pažymimi istoriškai buvę Vilnios kanalai bei praturtinami augimvietei tinkamais augalais tvenkinių krantai.
• Atsižvelgiant į komisijos pastabas bei neseniai vykusių viešinimų pastabas bei siūlymus projektas bus atitinkamai taisomas.
***
Misionierių sodų atkūrimo projekto tikslas – prisidėti prie sąlygų gyventojų užimtumui didėti ir verslo aplinkai plėtoti Vilniaus mieste.
Projektą „Misionierių sodų atkūrimas“ vykdo Vilniaus miesto savivaldybės administracija.
Projektas vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ Nr. 07.1.1-CPVA-R-904 priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“.
Projektas finansuojamas Europos Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.
Misionierių sodų Vilniuje rekonstrukcijos konkursas 2011:
http://old.architektusajunga.lt/las-konkursai/archyvas/no-2011/misionieriu-sodu-vilniuje-rekonstrukcijos-konkursas-2011
Taip pat skaitykite:
Vilniuje šiais metais bus atnaujintos 10 poliklinikų registratūros, jau pristatoma Šeškinės poliklinika
2024 m. pradžioje Tarybos sprendimu Vilniuje įkurti 5 sveikatos centrai, kuriems atsirado galimybė gauti lėšas iš Europos Sąjungos fondų, įgyvendinant infrastruktūros gerinimo priemones. Siekiant pritaikyti savivaldybės poliklinikų aplinką skirtingus poreikius turintiems... ❯❯❯
2025-01-09
Vilnius traukia investuotojus: kaip suderinti plėtrą ir mažinti biurokratiją?
Vilnius – sparčiausiai augantis Baltijos regiono miestas, kuriame pernai buvo išduota daugiausia, net 12 proc. visų statybos leidimų, kai tuo tarpu Kaune – 7 proc., Klaipėdoje – 2 proc. Visuomenėje vyksta diskusijos, kad Vilniuje plėtra galėtų būti dar spartesnė, o greitį lemia... ❯❯❯
2024-12-23
Atidaromas atnaujintas Tauro kalnas: čia – ir seniau pamėgtos, ir naujos pramogos
Anksčiau nei planuota baigti Tauro kalno atnaujinimo darbai. Vilniečiai jau gali ruošti rogutes nusileidimams nuo kalno, pasivaikščioti ir poilsiauti prisėdę ant suoliukų su vaizdu į miesto panoramą. Tiesa, prašoma ir vilniečių sąmoningumo – iki pavasario parke palikta nemažai... ❯❯❯
2024-12-19
Svarstomas Vilniaus miesto biudžetas: numatomas 6,2 proc. augimas
Vilniaus miesto tarybai šiandien pristatytas 1,487 mlrd. Eur siekiantis ateinančių metų sostinės biudžetas. 2025 m. siūlomas biudžetas – 6,2 proc. arba 86 mln. eurų didesnis nei 2024 m. patvirtintas biudžetas. „Didžioji dalis siūlomo miesto biudžeto skiriama švietimui, aplinkai... ❯❯❯
2024-12-18
6 svarbiausi klausimai apie Medines Šnipiškes: ar tikrai saugomi visi mediniai pastatai?
Kultūros paveldo departamentui patvirtinus Medinių Šnipiškių ribas, nustačius vertingąsias šios vietos savybes, vilniečiams kyla klausimų apie vietovės pokyčius. Ar tikrai bus saugomi visi mediniai pastatai, net lauko tualetai? Ar bus galima statyti naujus pastatus ir rekonstruoti... ❯❯❯
2024-12-11
Pristatoma Šeškinės prekybos centro kvartalo pokyčių vizija
Gruodžio 18 d. 16:00 val. Šeškinės seniūnijoje, Ukmergės g. 220, UAB „Senojo miesto architektai“ ir studijos „Martyno Marozo architektūra ir planavimas“ supažindins gyventojus su teritorijos užstatymo ir vystymo vizija. Pristatymo metu taip pat kalbėsime apie požeminių... ❯❯❯
2024-12-06