Nuo pirmadienio sostinėje dalis ugdymo įstaigų pradeda veikti dirbančiųjų vaikams

Dalis Vilniaus savivaldybės darželių ir mokyklų nuo balandžio 27 d. pradeda teikti vaikų priežiūros paslaugas darželinukams, priešmokyklinukams ir pradinukams. Į darželius ar mokyklas galės būti priimti tie vaikai, kurių abu tėvai (įtėviai, globėjai, rūpintojai) privalo išeiti į darbus ir neturi kitų galimybių vaikams prižiūrėti. Sprendimas priimtas remiantis trečiadienį priimtu Vyriausybės sprendimu švelninti karantiną. Atsižvelgus į gautų prašymų skaičių, veiklą pradės ne visi darželiai ar mokyklos – iš pradžių planuojama atidaryti po keletą ugdymo įstaigų kiekvienoje seniūnijoje.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

„Švelninant karantiną, kai kuriems tėveliams reikės būtinai sugrįžti atgal į darbus, o tai reiškia, kad ne visi galės patys pasirūpinti savo vaikais. Mūsų, kaip savivaldybės, pareiga tampa užtikrinti, kad vaikai gautų tinkamą priežiūrą net ir karantino metu. Todėl tėveliai jau dabar gali pradėti teikti prašymus bei darbdavio pažymas savo mokykloms ar darželiams, įrodančias, kad būtina sugrįžti į darbus, o mes, atsižvelgę į jas, pažadame pasirūpinti vaikais“, – kalbėjo Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Vaikų priežiūros paslaugos bus organizuojamos mažose vaikų grupėse, maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo.

Užtikrinant visų saugumą, tėveliai, atlydintys vaikus, privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones, o šalia įėjimų į įstaigas bus priemonės rankų dezinfekcijai bei pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę. Į darželius ir mokyklas bus priimami tik sveiki, t. y. peršalimo simptomų neturintys, vaikai.

Vaikus priimantys darbuotojai dėvės nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, o ir pačių darbuotojų sveikata bus nuolat stebima: kūno temperatūra matuojama iškart atvykus į darbą. Rizikos grupėje esantys žmonės galės dirbti tokius darbus, kuriems nebūtinas tiesioginis kontaktas su vaikais.

Vaikų priežiūra bus organizuojama tik užtikrinus visas apsaugos priemones ir laikantis reikalavimų, kad virusas neplistų: sudarytos tinkamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai, patalpos dažnai išvėdinamos, o aplinka valoma laikantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtų rekomendacijų patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]