Svarbi informacija
Kaip išsirinkti ir išsaugoti eglutę Kalėdų miškui?
Artėjant žiemos šventėms, vilniečiai jau dairosi Kalėdinių eglučių. Sostinės savivaldybės želdynų specialistai pataria, kaip išsirinkti gyvą eglę vazone ir kaip pasirūpinti ja iki pavasario?
Vertėtų dar medelyne ar miškų ūkyje teirautis pardavėjų, ar eglutės bus išties tinkamos sodinimui. Vazone laikyta kalėdinė eglutė neprigis, jei prieš tai buvo iškasta, šaknys nukapotos, įkišta į indą ir užpilta žemėmis. Kad augalas vėliau sėkmingai prigytų, vazone turi būti gyvybingas gumulas nepažeistomis šaknimis.
Miškininkas Raimundas Ereminas pataria nelaikyti gyvos kalėdinės eglutės šiltuose namuose ilgiau nei porą savaičių. Per šventes indo nestatyti arti šilumos šaltinio ir bent porą kartų per visą šventinį laikotarpį palaistyti.
Nupuošus eglutę, reikia pasirūpinti, kad ji stovėtų lauke atviroje vietoje arba atvirame balkone, kur nuolat gautų šviesos ir drėgmės. Esant galimybei, patariama nelaikyti eglutės įstiklintame balkone. Laikant eglutę lauke ir nesant minusinei temperatūrai, laistyti ją reikia keletą kartų per mėnesį. Jeigu temperatūra minusinė – tuomet eglutė miega, jos laistyti nereikia.
Persodinti egles metas, kai išeina įšalas ir oro sąlygos tinka sodinimui (paprastai apie kovo mėn.). Dieną prieš vežant eglutę persodinti į žemę, augalą reikia gerai palieti.
Prikelkite savo kalėdinę eglutę naujam gyvenimui Kalėdų miške
Vilniaus Verkių regioniniame parke gimsta pačių vilniečių kuriamas Kalėdų miškas. Idėja savivaldybei kilo praėjusiais metais ir ši Kalėdų miško tradicija bus tęsiama – vilniečiams patiko, kad atsirado vieta gyvų eglučių sodinimui po švenčių, nes ne kiekvienas turi savo žemės plotelį.
Pasak Vilniaus parkų miškininko R. Eremino, apie hektarą parke užimantis Kalėdų miškas kol kas simbolinis ir yra daugiau edukacinė priemonė bendruomenei, nes ne visi atsivežti augalai atitiko miškų kultūroms būtinus rodiklius. Dalis metų pradžioje pasodintų medelių Kalėdų miške deja neprigijo – iš 140 išgyveno 20. Išsaugoti eglutę gyvą ir pasiekti, kad ji prigytų pasodinta – nelengvas darbas. Eglutę sodinti reiktų išlaikant 4–5 m atstumą nuo kitų augalų.
Tiksli eglučių sodinimo data bus skelbiama kitų metų pradžioje www.vilnius.lt/kaledumiskas Vilniečiams savo patarimais padės Vilniaus parkų specialistai.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Robertas Lavinskas – naujasis įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) vadovas
VASA direktoriaus pareigas pradėjo eiti Robertas Lavinskas, kuris buvo išrinktas penkerių metų kadencijai. Robertas Lavinskas VASA dirba daugiau nei trejus metus ir iki šiol vadovavo Teisės ir bendrųjų reikalų skyriui. Jis turi daugiau nei 14 metų patirtį teisės srityje. Prieš tai... ❯❯❯
2024-09-10
Balsuok už mylimiausią medį Vilniuje ir laimėk dviratį
Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą kviečia kartu išrinkti mylimiausią medį sostinėje. Kartu su bendruomenių ar seniūnų pagalba, visose 21–oje miesto seniūnijų buvo atrinkta po vieną bendruomenėms ypatingą medį. Iš viso konkurse savo seniūnijas atstovauja 21 medis: 8... ❯❯❯
2024-08-21
Jau trečią kartą vilniečiai savo kaimynams su negalia ištiesė pagalbos ranką
Kaip dažnai apsidairome aplink ir pastebime, kad mūsų kaimynui reikia pagalbos? O galbūt kartais net ir vengiame ištiesti ranką? Tokie klausimai buvo keliami birželio 21 d. Vilniuje vykusios socialinės akcijos „Nelik abejingas savo kaimynui“ metu. 1 iš 10 socialinis būstas... ❯❯❯
2024-06-22
Prie Savanorių prospekto – nauja viešoji erdvė, gyventojai kviečiami prisidėti savo idėjomis
Rytinėje Vilkpėdės dalyje planuojama atnaujinti skverą tarp daugiabučių namų (Savanorių pr. 52, 54 ir Gerosios Vilties g. 18, 20) ir lopšelio-darželio „Aušrelė“. Kviečiame gyventojus dalyvauti susitikime, kuris vyks liepos 4 d. 18 val. darželyje-lopšelyje „Aušrelė“... ❯❯❯
2024-06-20
Medinė architektūra Vilniuje: kada turėsime pirmąjį medinį dangoraižį?
Medinė architektūra, apie kurią šiuo metu tiek daug kalba projektuotojai, architektai, konstruktoriai, inžinieriai, anaiptol ne naujiena. Vieni iš pirmųjų žmonių būstų buvo iš medžio arba molio ir šiaudų. Tačiau, tai, ką šiuo metu galima sukurti iš medžio ir kaip jį galima... ❯❯❯
2024-06-20