Prieglobstį Vilniuje radę ukrainiečiai miesto viešuoju transportu naudojasi nemokamai

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Karo zoną palikusiems ir Vilnių prieglobsčiui pasirinkusiems ukrainiečiams sostinė suteikia galimybę nemokamai naudotis viešuoju miesto transportu. Kontrolieriams ukrainiečiai turės pateikti tik savo asmens dokumentą – jokių bilietų ar kitų dokumentų nereikės.

Ukrainoje legaliai gyvenusiems, tačiau šalį dėl karo palikusiems ir į Vilnių atvykusiems užsieniečiams sostinės viešasis transportas taip pat bus nemokamas.

Su Ukrainos pasu galima nemokamai lankytis ir savivaldybei priklausančiuose muziejuose.

„Vilnių jau pasiekė šimtai karo apimtą Ukrainą palikusių gyventojų, mokyklose jau mokosi per 100 ukrainiečių vaikų, suaugusieji netrukus keliaus į savo naujus darbus. Palikti gimtuosius namus ir įsikurti naujoje vietoje tikrai nėra paprasta, ypač tokioje situacijoje. Džiaugiuosi, ukrainiečiams nereikės galvoti ir apie išlaidas transportui“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilnius išvien su Ukraina – kiekvienas norintis padėti, ar turintis idėjų, kaip tai padaryti, visą informaciją ras specialioje svetainėje ukraina.vilnius.lt. Čia pateikiama ir aktualiausia informacija į sostinę atvykstantiems ukrainiečiams – švietimo, medicinos, transporto, socialinių paslaugų klausimais. Informacija bus nuolat atnaujinama.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt