Medžių likimą mieste lems ir visuomenininkai

Trečiadienį patvirtinta nauja Vilniaus miesto žaliosiomis zonomis ir medžiais bei augalais besirūpinančios komisijos sudėtis. Į ją įtraukti visi norą dalyvauti komisijos veikloje išreiškę nepriklausomi nariai ir miesto tarybos atstovai.

Visuomeninė želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos veikė nuo 2018 m. Priėmus LR Želdynų įstatymo pakeitimus komisija atnaujinama.

Medžiai mieste

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos sudėtį ir nuostatus trečiadienį patvirtino Vilniaus miesto taryba. Komisijoje – 11 narių. Pagal komisijos nuostatus, tai maksimalus galimas narių skaičius.

Priimant sprendimus dėl miesto žaliųjų zonų, medžių bei kitų augalų, miesto bendruomenei atstovaus devyni nepriklausomi nariai:

  • Sigitas Algis Davenis (VšĮ „Lietuvos arboristikos centras“ arboristas)
  • Dainius Labeckis (VšĮ „Lietuvos arboristikos centras“ narys)
  • Dainius Putinas (architektas-urbanistas)
  • Milda Laužikaitė (asociacijos „Išsaugokime Vilniaus medžius“ narė)
  • Irena Sakalauskaitė (kraštovaizdžio architektė)
  • Julija Matulytė (amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ studentė)
  • Steponas Deveikis (miškų ūkio inžinierius, asociacijos „Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė“ narys)
  • Irena Noreikienė (dendrologė, dendrologinių kolekcijų kuratorė, medžių ir krūmų biologijos ir ekologijos žinovė, asociacijos „Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė“ narė)
  • Audrius Skridaila (Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius, asociacijos „Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė“ narys).

Į komisiją išrinkti ir du Vilniaus miesto tarybos nariai: Vytautas Budreika (Vilniaus miesto želdynų politikos patariamosios darbo grupės pirmininkas), Deimantė Rimkutė (Aplinkos ir energetikos komiteto pirmininkė).

Atnaujinta komisijos sudėtis pakeis ankstesnę komisiją, veikusią nuo 2018 m.

medžių priežiūros schema

Komisija teiks savo pastebėjimus ir išvadas dėl saugotinų medžių ir krūmų tvarkymo Vilniaus miesto želdynų ir želdinių teritorijose ir valstybinėje žemėje. Kai planuojama kirsti ar perkelti iš augimo vietos 10 ar daugiau saugotinų želdinių, komisija turės įvertinti, ar toks veiksmas yra būtinas, ir teikti savo išvadas Vilniaus miesto savivaldybės Atskirųjų želdynų projektų derinimo darbo grupei.

Nepriklausomi kandidatai į komisiją buvo atrinkti dviejų atvirų kvietimų metu.

Medžių priežiūra

Nuotr. Sauliaus Žiūros