Kviečiame miestiečius dalyvauti kuriant Jomanto parko pokyčių viziją

Jomanto parkas

© Saulius Žiūra

Baltupių rajone esančiame 33 hektarų ploto Jomanto parke planuojami pokyčiai. Nuo sausio iki balandžio mėnesio kartu su bendruomene bus kuriama parko įveiklinimo vizija ir veiksmų planas. Pavasarį patvirtinus su gyventojais sukurtą viziją, planuojama, kad pirmieji darbai parke turėtų prasidėti jau šią vasarą. 

Šiuo metu parko infrastruktūra vertinama kaip nusidėvėjusi, pasitaiko vandalizmo apraiškų, parko funkcinės zonos neapibrėžtos, trūksta nuorodų, aiškių įėjimų, parkas prastai pritaikytas gyventojams su negalia. Rengiant parko įveiklinimo viziją, šias problemas bus siekiama išspręsti. 

Pirmoji galimybė įsitraukti miestiečiams į parko pokyčius – aktyviai dalyvauti apklausoje. Apklausa padės išsiaiškinti parko lankytojų įpročius ir kokių pokyčių reikia. Atsakymų laukiama iki vasario 9 d: https://arcg.is/vWPjT 

Išanalizavus apklausos rezultatus, kovo mėnesio pabaigoje bus kviečiama į kūrybines dirbtuves. Šis neformalus susitikimas bus skirtas parko vizijos kūrimui ir įveiklinimo scenarijaus tikslinimui. Kūrybinėse dirbtuvėse taip pat bus plačiau pristatyti ir įvykusios apklausos bei parko esamos situacijos analizės rezultatai. Su vizija bus galima susipažinti per pavasarinę inkilų kabinimo šventę Jomanto parke. 

Jomanto parkas vertinamas gamtininkų dėl jame esančių brandžių medžių, išraiškingo reljefo, žibučių pakločių ir natūralios gamtos. Projekto iniciatoriai „Vilniaus miesto parkai“ siūlo išlaikyti parko gamtines savybes. Siūloma, kad jame atsirastų miško terapijos (miško maudynių) takai, lauko klasės, kuriomis galėtų naudotis netoli parko įsikūrusios mokyklos. Visos šios ir kitos idėjos bus aptartos su bendruomene.

Iki kovo mėnesio pabaigos gyventojai gali teikti savo siūlymus dėl šio parko ir el. paštu: [email protected]  

Gyventojų dalyvavimą projekte organizuoja ir moderuoja „Vilniaus planas“.

Jomanto parkas

© Saulius Žiūra