Jauniesiems Vilniaus garsintojams išdalinti Mažųjų Kristoforų apdovanojimai

Mažųjų Kristoforų laureatai

Nuotr. S. Žiūros

Išskirtiniais mokslo, kultūros, meno, sporto ir pilietiškumo pasiekimais garsėjantiems moksleiviams Vilniaus rotušėje šiandien įteikta dvylika Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimų. Tai – jų talento ir pasiekimų pripažinimo ženklas bei miesto padėka už darbštumą bei atkaklumą, siekiant tikslų ir kuriant ateities Vilnių.

„Apdovanojimas pavadintas Mažojo Šv. Kristoforo vardu, bet negaliu pasakyti, kad tai mažesnis apdovanojimas nei Šv. Kristoforo statulėlės – tai būtų tas pats, kaip sakyti, kad Vasario 16 d. arba Kovo 11 d. yra mažesnė šventė. Šie apdovanojimai yra įvertinimas to, ką jau nuveikėte: jūsų pasiekimų mokslo ir meno srityse, laimėjimų sporte. Ir tai yra tik pradžia, bet daug žadanti pradžia. Tikiu kiekvieno laureato sėkme ir dar geresniais pasiekimais ateityje.“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

mero sveikinimo kalba

Nuotr. S. Žiūros

Jungtinė Vilniaus licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos ir Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinių Juliaus Augustaičio, Dainiaus Užusenio, Roko Kirdulio, Dovydo Šatkausko, Mato Čiuželio ir Kristupo Šilalės komanda „Lituanica X“ apdovanota Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimu už Vilniaus ir Lietuvos vardo garsinimą robotikos srityje – moksleiviai sukūrė paspirtukais važinėjantiems kurjeriams skirto šalmo prototipą, kuris buvo pripažintas geriausiu inovacijų projektu.

Mažuoju Kristoforu apdovanotas Pijus Mačiulis – Vilniaus licėjaus abiturientas, išsiskiriantis aukštais pasiekimais geografijoje, kuris nurungęs 200 moksleivių iš 54 pasaulio valstybių, laimėjo aukso medalį ir su komanda tapo geriausiais Europoje, o pasaulyje nusileido tik Singapūrui. Pijus yra aktyvus Licėjaus bendruomenės narys, drąsiai priima iššūkius ir dalyvauja įvairiose veiklose: organizuoja ir veda mokyklos renginius, yra teatro vokiečių kalba narys, rašo straipsnius Licėjaus leidiniams, telkia klasės draugus rengdamas protmūšius.

Mažojo Kristoforo apdovanojimas įteiktas Benui Raišučiui, ketverius mokymosi Vilniaus licėjuje metus sistemingai gilinančiam gamtos ir tiksliųjų mokslų žinias. Per visą šį laikotarpį Benas tapo įvairių nacionalinių ir tarptautinių olimpiadų, konkursų prizininkas bei laimėtojas. Nors mokinys daug laiko skiria mokymuisi, tačiau randa laiko savo žiniomis ir gebėjimais dalintis su kitais mokiniais – jis organizuoja fizikų būrelį pagal programą „Mokinys – mokiniui“. Taip pat aktyviai dalyvauja Licėjaus renginiuose, groja gitara mokyklos mokinių muzikos grupėje.

Apdovanojimas taip pat įteiktas jau ketverius metus ypač gamtos mokslais besidominčiai Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientei Jorūnei Budriūnaitei. Ji dalyvauja ir laimi miesto bei šalies olimpiadose. Moksleivė eksperimentuoja biotechnologijų srityje, atlieka DNR kirpimo eksperimentus, mentoriauja kitiems. Jorūnė turi ambicijų kompetencijas panaudoti mokslinių tyrimų lauke – vasarį ji gavo kvietimą studijuoti Kembridžo universitete.

Už išskirtinius tarptautinių klasikinės vokalinės muzikos konkursų pasiekimus apdovanota B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje besimokanti Rugilė Klimaitytė – ne vieno tarptautinio konkurso laureatė yra maksimalistė, nuolat tobulėja, kryptingai siekia tikslų ir su pasididžiavimu eina atsiimti apdovanojimų ištarus Lietuvos vardą.

Mažąjį Kristoforą gavo itin muzikali jaunoji arfininkė Giedra Julija Tutkutė. Ji turi puikius techninius gebėjimus, įtaigiai valdo savo instrumentą, kelia arfos muzikos kultūrą ir garsina ne tik M. K. Čiurlionio menų mokyklos, bet ir Lietuvos vardą visame pasaulyje, išlaikant aukštą mūsų šalies arfininkių lygį tarptautinėje muzikos arenoje.

Žiūrovai gieda Tautišką giesmę

Nuotr. S. Žiūros

Kultūros ir meno srityje apdovanojimą taip pat gavo M. K. Čiurlionio menų mokyklos dešimtokė, balerija Akvilė Šulcaitė. Ją režisierė-choreografė Anželika Cholina savo rekomendacijoje įvardija jaunuoju baleto meno deimantu, netrukus papuošiančiu Lietuvos teatrų bei pasaulio didžiąsias scenas ir neabejotinai garsinsiančių mūsų šalį. Aukštus pasiekimus baleto mene į savo kūrybinę biografiją pradėjusi rašyti būdama vos 14 metų, Akvilė atlieka šiuolaikinio šokio choreografines miniatiūras tarptautiniams baleto konkursams. Moksleivė demonstruodama aukštus pasiekimus tarptautiniuose konkursuose lygiuojasi su pasaulinio lygio atlikėjais.

Apdovanojimu pagerbta vokalinę karjerą tik pradedanti atlikėja Ewa Rawłuszewicz, kuri savo talentu ir unikaliu balsu jau yra pelniusi Vilniaus bendruomenės simpatijas, puikiai žinoma ir Lietuvoje gyvenančiai lenkų tautinei mažumai. Vilniaus V. Sirokomlės gimnazijos moksleivės laimėjimai kartu su lenkų liaudies dainų ir šokių kolektyvu „Wilenka“ tarptautiniu lygmeniu garsina Lietuvoje gyvenančių lenkų kultūrą ir tradicijas.

Mažasis Kristoforas taip pat įteiktas Sostinės sporto centro penkiakovininkui Nojui Chmieliauskui, kuris treniruotis penkiakovės rungtyje pradėjo nuo 2019-ųjų. Nojus jau yra tapęs Europos jaunių čempionu, Europos triatlono ir biatlono čempionatų čempionu ir iškovojęs sidabrą pasaulio jaunių ir Europos biatlono jaunių čempionate. Nuo 2023-ųjų Nojaus laukia nauji iššūkiai – be jojimo įgusti naujoje OCR rungtyje.

Sostinės vaikų ir jaunimo centro auklėtinis Ignas Reinsonas garsina Vilniaus miesto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje ir yra vienas iš perspektyviausių Lietuvos povandeninio plaukimo jaunuolių. Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimą gavęs Ignas sėkmę įtvirtino tapęs Baltijos šalių čempionu bei pasaulio taurės etapo auksiniame plaukime pelnęs 7 vietą. 2022-aisiais jam suteiktas sporto meistro vardas.

Mažųjų Kristoforų laureatas Martynas Lisauskas – gimęs šokinėti į vandenį: jis nuo mažens stebino savo šuoliais ir meile jiems. Nuo antros klasės prasidėjo startai tarptautinėse varžybose ir prizinės vietos. Pasaulio jaunimo šuolių į vandenį čempionate Martynas užėmė 8 vietą – tai kol kas aukščiausias lietuvių pasiekimas tokio rango varžybose.

Pilietiškumo kategorijoje Mažuoju Kristoforu apdovanota VGTU inžinerijos licėjaus moksleivė Ieva Visockytė. Prieš kelis metus buvusi nedrąsi, vengdavusi viešo kalbėjimo ir nuomonės reiškimo, šiandien Ieva – jaunoji socialinė antreprenerė, kartu su komanda sukūrusi terapinius savipagalbos įrankius. Jos vadovaujama komanda įkūrė Junior Achievement socialinę mokomąją mokinių bendrovę, kuri pelnė socialiai atsakingos jaunosios bendrovės apdovanojimą Europiniu lygmeniu, padėjo ir padeda žmonėms, kuriems reikia emocinės pagalbos.

Smuikininkas Pijus

Nuotr. S. Žiūros

Mažųjų Kristoforų įteikimo ceremonijos metu Tautinę giesmę atliko Lukrecija Vasiliauskaitė-Luka, muzikiniu pasirodymu laureatus sveikino Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos smuikininkas Pijus Česaitis.

Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimams gabius mokinius nominavo jų mokytojai, treneriai ir aktyvūs vilniečiai. Apdovanojimai nuo 2016 m. kasmet įteikiami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt