Savivaldybė tęsia motyvacinę priemonę – naujai pritrauktiems mokytojams mokės 300 Eur kompensaciją

Nelaukiant rugsėjo, kai mokiniai vėl rinksis į klases, Vilnius imasi lyderystės, spręsdamas mokytojų trūkumo iššūkius – pratęsia pernai priimtą ir pasiteisinusią mėnesinę 300 eurų motyvacinę priemoką naujiems mokytojams, kuri bus mokama kas mėnesį vienerius metus nuo įsidarbinimo.

„Praėjusiais metais, net ir visiškai prieš mokslo metus priimtas motyvacinis paketas į sostinės mokyklas pritraukė virš 200 naujų mokytojų. Šis mokėjimo laikotarpio pratęsimas į mokyklas padės pritraukti tikrai nemažai naujų talentų ar paskatins grįžti dėl finansinių aplinkybių iš mokyklų pasitraukusius pedagogus”, – teigia Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Pilaitės gimnazijos bendroji erdvė

Sauliaus Žiūros nuotr.

300 Eur per mėnesį (neatskaičius mokesčių) proporcingai užimamam darbo krūviui skatinamoji priemonė bus mokama 12 mėnesių naujai sostinės mokyklose pradėjusiems dirbti mokytojams ir švietimo pagalbos specialistams (visai pareigybės darbo laiko normai arba jos daliai), jei asmuo studijuoja arba turi reikiamą išsilavinimą. Kaip ir ankstesniais metais, galios ta pati sąlyga: į laisvas mokytojų pareigybes priimti mokytojai, kurie per pastaruosius 12 mėn. mokytojais nedirbo arba dirbo mokytojais, bet ne Vilniaus miesto savivaldybėje.

Remiantis mokyklų vadovų apklausa, rugsėjo pirmąją Vilniaus švietimo įstaigose gali trūkti apie 800 pedagogų. Jose labai laukiami ikimokyklinio ugdymo specialistai, logopedai ir specialieji pedagogai. Mokyklose labai trūksta matematikos, lietuvių ir anglų kalbų mokytojų.

Klasė mokykloje

Sauliaus Žiūros nuotr.

Investicijų ir dėmesio pedagogams Vilnius skiria visus pastaruosius metus – organizuojamos individualizuotos programos „Ateinu mokyti“, „Sugrįžtu mokyti“, pradedantiesiems mokytojams pirmaisiais darbo metais siūlomi mentoriai, tiksliniai kompetencijų tobulinimo mokymai, vadovų pritraukimo ir lyderystės gebėjimų stiprinimo priemonės.

Dalyvauti projekte „Studijos mokytojams“ šiemet pretendavo rekordiškai daug mokytojų – sulaukta net 674 paraiškų. Vilnius šiemet ketina finansuoti 330 studijų vietų – beveik dvigubai daugiau nei pernai. Iš jų – 120 pedagogo kvalifikacijai įgyti, 80 – ikimokyklinio ugdymo ir kitų specialybių. Kai studijos finansuojamos, mokytojai įsipareigoja ne mažiau kaip 3 metus dirbti Vilniaus mieste veikiančiose švietimo įstaigose.

Pernai pirmą kartą rengti praktiniai mokymai ir mokytojų padėjėjams, kurie ugdė specialistų kompetencijas, dirbant su specialiųjų poreikių bei skirtingų poreikių turinčiais mokiniais.

Mokytojų dienos proga švietimo darbuotojai kviesti nemokamai naudotis įvairiais partnerių mokytojų savaitės pasiūlymais – nemokamais apsilankymais sporto klubuose, muziejuose, kitomis nuolaidomis.

Emocinę sveikatą sostinės pedagogai gali stiprinti naudodamiesi nemokama mobiliąja programėle, kurioje anonimiškai gali gauti ir profesionalią specialistų pagalbą, ir bendrauti su kolegomis bei rasti edukacinio turinio.

Jau trečius mokslo metus Vilnius švietimo įstaigų darbuotojams suteiks 12 mėnesių galiojimo „Vilniečio kortelę“, leisiančią nemokamai keliauti sostinės viešuoju transportu darbo dienomis, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Šiemet Vilniaus miesto savivaldybės taryba pratęsė šią priemonę. Metinis viešojo transporto bilietas bus skirtas savivaldybei pavaldžių švietimo sektoriaus įstaigų: bendrojo ugdymo mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo švietimo įstaigų, Vilniaus savivaldybėje registruotų valstybinių mokyklų ar jų padalinių ir nevalstybinių švietimo įstaigų įstaigų pedagogams ir darbuotojams.

Patalpa mokykloje

Sauliaus Žiūros nuotr.