Gyventojai kviečiami prisidėti prie Pasakų parko galimybių studijos rengimo

Kokias istorijas galėtų papasakoti Pasakų parkas? Karoliniškių, Lazdynų gyventojai ir visi mėgstantys čia leisti laiką kviečiami iki šių metų spalio aktyviai dalyvauti Pasakų parko galimybių studijos rengime. Studijos metu atliekama parko esamos situacijos analizė ir aiškinamasi, kokių pokyčių reikia parke, kad jis galėtų geriau atitiktų šios rekreacinės zonos lankytojų poreikius. Projekto komanda kviečia susitikti pasivaikščiojimuose, dalyvauti internetinėje apklausoje, o ateityje ir kūrybinėse dirbtuvėse. 

Susidomėję gyventojai jau dabar gali dalyvauti apklausoje. Atsakymų laukiama iki liepos 28 d. Apklausos tikslas – išsiaiškinti lankymosi parke įpročius, geriau suprasti lankytojų poreikius ir sąsajas su parku. Apklausoje galima pateikti ir nuotraukų, kuriose užfiksuotos akimirkos iš apsilankymų parke. Tokiu būdu siekiama sukurti parko istorijų archyvą ir papildyti dabartines parko įdentitetą formuojančias istorijas (legendos, pasakos, gamta) dar ir parko lankytojų patirtimis. 

Taip pat liepos 19 d. 18:00 val. miestiečiai kviečiami kartu su projekto komanda pasivaikščioti parke ir kartu aptarti vadinamą parko „Lazdynų pusę“. Daugiau informacijos apie renginį – https://fb.me/e/fzTJZktTb  

Pirmasis toks susitikimas jau vyko birželio 19 d. Karoliniškių seniūnijos, Lazdynų „Ryto“ bendruomenės atstovai, Vilniaus Universiteto CHGF Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedros dėstytoja Giedre Godiene ir aktyvūs vietos gyventojai vaikščiojo ir kalbėjosi apie Pasakų parko dalį prie Karoliniškių. Susitikimo metu aptarti aspektai – žemiau esančioje iliustracijoje.

Apie projektą:

Pasakų parkas yra 29 ha ploto gamtos teritorija ties Karoliniškių ir Lazdynų rajonų riba. Ši rekreacinė zona atlieka gamtinio ramsčio vaidmenį intensyviai urbanizuotoje teritorijoje. Tai yra bręstantis miškas, pušynas su nedidele lapuočių, daugiausia beržo, priemaiša. 

Parko infrastruktūra vertinama kaip nusidėvėjusi, parko funkcinės zonos neapibrėžtos, trūksta nuorodų, kai kur – aiškesnių įėjimų.
Norėdami išspręsti šias problemas, VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ kartu su UAB „Vilniaus planu“  Vilniaus savivaldybės užsakymu kartu su gyventojais kurs parko galimybių studiją. Visi norintys kviečiami įsitraukti į kūrybinį procesą.

Jei turite pasiūlymų Pasakų parko galimybių studijai, atsiųskite juos iki 2023 m. spalio 1 d. adresu: [email protected]