Senamiestyje planuojama nauja viešoji erdvė: gyventojai kviečiami išsakyti savo nuomonę

Vilniaus Senamiesčiui priklausančioje teritorijoje, netoli Subačiaus g., sklypuose ties K. Vanagėlio g. 4 ir 6, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Jos projektą ir įrengimo darbus finansuos privatūs vystytojai.

Nauja viešoji erdvė projektuojama šalia pradėtų statyti daugiabučių Žiupronių gatvėje. Daugiabučius stato KŪB „Subačiaus projektas“, kuris finansuos ir viešosios erdvės įrengimą. Skveru galės naudotis ne tik daugiabučių gyventojai – ji bus atvira visiems. 

Viešosios erdvės projektuotojas – UAB „Viltekta“.

Šiuo metu beveik 14 arų teritorija yra tarp gyvenamųjų namų, neužstatyta, apaugusi žole. Čia auga keletas savaime išdygusių medžių, pramintas pėsčiųjų takas. Esamus medžius planuojama išsaugoti, o teritoriją paversti ramaus poilsio žaliuoju plotu, sutvarkyti pėsčiųjų taką. 

Liepos 31 d., nuo 17.00 val. vilniečiai kviečiami dalyvauti viešosios erdvės projektinių pasiūlymų rengimo užduoties viešame aptarime. Projektinių pasiūlymų rengimo užduoties viešas svarstymas bus rengiamas nuotoliniu, Teams platformoje. Susitikimo nuoroda. Iki susitikimo galima siųsti savo pasiūlymus ir el. paštu tomas@viltekta.lt ar telefonu (darbo dienomis nuo 9 val. iki 17 val.) +37065636335. 

Pagal suformuotą užduotį vėliau bus rengiami projektiniai pasiūlymai, derinami su specialistais ir dar kartą – su visuomene. Aptarus su vilniečiais, bus galima gauti statybą leidžiančius dokumentus ir vykdyti darbus. 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt