Viešasis transportas Vilniuje pasitinka rudens tvarkaraščius: ką svarbu žinoti?

Viešasis transportas

Nuo rugsėjo 1-osios Vilniaus viešasis transportas kursuos pagal rudens tvarkaraščius. Įgyvendinant jų pakeitimus buvo atsižvelgiama į keleivių pasiūlymus suderinti skirtingų maršrutų grafikus užtikrinant patogų persėdimą iš vienos transporto priemonės į kitą, taip pat tvarkaraščius derinti prie mokymo įstaigų pamokų laiko bei popamokinės veiklos.

Gerinant susisiekimą viešuoju transportu nuo rugsėjo mėnesio pradės kursuoti ir naujas mažos talpos elektrinių autobusų maršrutas bei numatyta nauja susisiekimo viešuoju transportu kryptis.

Iš viso sostinės gatvėmis nuo rugsėjo 1 d. darbo dienomis kursuos 607 viešojo transporto priemonės, iš kurių 175 troleibusai ir 432 autobusai. O savaitgaliais ir šventinėmis dienomis – 357 viešojo transporto priemonės, iš kurių – 98 troleibusai ir 259 autobusai.

„Planuojant šių metų rudens sezono tvarkaraščius buvo vertinami vežėjų resursai, o taip pat ir vairuotojų trūkumas. Visi maršrutai bus aptarnaujami, tik kai kurie iš jų dienos metu bus aptarnaujami mažesniu skaičiumi transporto priemonių. Tačiau tiek rytinio, tiek vakarinio piko metu, kuomet yra didžiausi keleivių srautai, viešasis transportas kursuos kaip įprastai, tai yra dažniau. Tikimės keleivių kantrybės ir supratingumo. O trumpesnėms kelionėms rekomenduojame rinktis alternatyvius judėjimo būdus – pėsčiomis, dviračiais ar paspirtukais.“, – sako JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) Viešojo transporto organizavimo vadovė Loreta Levulytė- Staškevičienė.

Kas keisis?

Keičiasi 1G, 2G, 3G, 4G, 5G, 6G maršrutų autobusų tvarkaraščiai. Taip pat autobusų maršrutų – 2, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16,  20,  21, 22, 23,24, 25, 26, 28,  30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 38,  40, 41, 43, 46, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 59, 61, 62, 63, 65, 66, 68, 69, 73, 74, 76, 87, 88, 89, 114, 115, ir visų maršrutų troleibusų tvarkaraščiai.

Atkreipiamas dėmesys, jog 69 maršruto autobusai tam tikrais reisais važiuos S. Stanevičiaus gatve – lygiai taip pat kaip ir iki vasaros sezono tvarkaraščių įsigaliojimo. O 16 maršruto troleibusai važiuos šiek tiek ilgiau – net ir po 21 val.

Taip pat bus gerinamas susisiekimas viešuoju transportu Žemųjų Panerių: Zuikių, Juodšilių, Baltosios Vokės gatvių gyventojams – 9 maršruto autobusas važiuos nuo Zuikių g. iki Salininkų. Autobusai, kursuodami iki Salininkų, papildomai stos Raistelių, Raistelių miškas, Kelmijos sodai, Salininkai, Melioratorių stotelėse. Keleivių prašome atkreipti dėmesį į autobusų išorinės švieslentes – autobusų, važiuojančių nuo Zuikių g. iki Salininkų, išorinėse švieslentėse degs užrašas „Salininkai“.

Naujienos, kurių nevalia praleisti

Primename, kad nuo rugpjūčio 28 dienos pasikeitė 120 autobusų maršruto Visoriai–Santariškės–Žaliųjų Ežerų g.–Kryžiokai trasa – autobusai, važiuodami miesto kryptimi, užsuka į Balsių progimnaziją. Autobusai, važiuodami pakeista trasa, papildomai sustoja Laimos, Žalčių, Austėjos stotelėse ir Žynių stotelėje (miesto kryptimi), bet nebestoja – Balsių, Ragučio stotelėse bei Ragės stotelėje (miesto kryptimi).

O netrukus bus paleistas ir naujas mažos talpos autobusų maršrutas – 125 Fabijoniškės – Visorių g. – Bajorai – Mokslininkų g. – Visoriai. Jis bus skirtas viešojo transporto susisiekimui tarp gretimų gyvenamųjų rajonų (Visorių, Bajorų, Fabijoniškių) ir ugdymo įstaigų bei pagrindinio persėdimo taško – Fabijoniškių žiedo.

Su naujomis viešojo transporto maršrutų trasomis galima susipažinti: https://arcg.is/GTzvD

Tvarkaraščiai nuo šiandien skelbiami www.judu.lt ir www.stops.lt.

Tėveliai ir vaikai keliones į mokyklas gali planuoti čia: https://bit.ly/Įmokyklą

Viešojo transporto stotelėse eismo tvarkaraščiai bus atnaujinti iki rugsėjo 9 d.

JUDU atsakinga už viešojo transporto paslaugų organizavimą, automobilių stovėjimo infrastruktūrą mieste ir darnių keliavimo būdų skatinimą. Viešojo transporto paslaugomis 2022-aisiais kasdien naudojosi daugiau kaip 170 tūkst. keleivių, kurie keliones troleibusu ar autobusu pernai įvertino 8,32 balais iš 10, o tai – aukščiausias įvertinimas nuo 2019-ųjų. Įmonė taip pat užtikrina sklandų miesto eismo organizavimą ir kartu su Vilniaus miesto savivaldybe diegia inovatyvius sprendimus, kuriančius vaikštomą miestą.