Vilniečiams – nauji stadionai ir sporto aikštynai

Vilniaus miesto savivaldybė sparčiai atnaujina sporto infrastruktūrą. Per vasarą buvo rekonstruoti ir sutvarkyti aštuoni mokyklų sporto aikštynai, dar trylika planuojama užbaigti per artimiausius du mėnesius. 11-oje darželių baigiamos įrengti universalios lauko sporto aikštelės mažiesiems.

„Siekiame, kad atnaujinta infrastruktūra, šiuolaikinius standartus atitinkantys sporto aikštynai skatintų vaikus ir jaunimą gyventi aktyvų gyvenimo būdą. Svarbu ir tai, kad po pamokų šia infrastruktūra gali naudotis ir bendruomenės. Tęsime šiuos darbus, kad dar daugiau vilniečių galėtų naudotis patrauklia ir modernia sporto įranga arčiau namų“, – akcentavo Vilniaus miesto savivaldybės meras Valdas Benkunskas.

Lauko sporto aikštynų atnaujinimo darbai baigti „Atgajos“ specialiojoje mokykloje, Aleksandro Puškino,  „Žaros“, „Santaros“, V. Kačialovo, Žvėryno, Radvilų gimnazijose, Liepkalnio mokykloje.

A. Puškino gimnazijos sporto aikštynas

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Atgajos“ specialiojoje mokykloje ir Aleksandro Puškino gimnazijoje  įrengti interaktyvūs įrenginiai, tinkami ne tik sportuoti, bet ir mokytis. Juose integruotos garso, šviesos sistemos, jutiklinis ekranas. Įrenginiai pritaikyti žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių. Minėtuose aikštynuose atnaujintos krepšinio, futbolo, tinklinio aikštelės, treniruoklių zonos, Aleksandro Puškino gimnazijos aikštyne atnaujintas bėgimo takas, įrengta ir mažoji futbolo aikštė.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Artimiausiu metu darbus planuojama užbaigti ir „Minties“ gimnazijoje, Naujamiesčio mokykloje.

Per rugsėjį aikštynai bus baigti tvarkyti Žvėryno, Fabijoniškių, Abraomo Kulviečio, Jono Basanavičiaus, Grigiškių ir  Grigiškių „Šviesos“ gimnazijose, Barboros Radvilaitės, Simono Stanevičiaus ir Naujininkų progimnazijose, Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos aikštynuose. O spalį darbai bus užbaigtas ir Kunigaikščio Gedimino progimnazijos ir VGTU inžinerijos licėjaus lauko aikštynų atnaujinimas.

Mokyklose su didesne stadionų erdve – Vasilijaus Kačialovo, Radvilų, „Minties“ ir „Žaros“ gimnazijose – atnaujinamos krepšinio, futbolo, tinklinio aikštelės, bėgimo takai, šuoliaduobės ir treniruoklių zonos. Žvėryno ir Grigiškių „Šviesos“ gimnazijose ir Simono Stanevičiaus progimnazijoje taip pat įrengiame teniso kortus.

Atgajos mokyklos stadionas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Mažesniuose mokyklų aikštynuose planuojamos būtinosios multifunkcinės sporto aikštelės ir treniruoklių zonos. Krepšinio, tinklinio ir futbolo aikštelės bus VGTU inžinerijos licėjuje, Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje, Grigiškių gimnazijoje. Treniruoklių zonos su įvairiems raumenims treniruoti skirta įranga bus įrengtos „Santaros“ ir Fabijoniškių gimnazijose, Naujininkų progimnazijoje ir Naujamiesčio mokykloje. Abraomo Kulviečio mokykloje bus įrengta ir vilniečių taip laukiama parkūro treniruočių zona.

Tik krepšinio aikštelės bus įrengtos Jono Basanavičiaus gimnazijoje ir Liepkalnio mokykloje. Simono Stanevičiaus progimnazijos aikštynas bus papildytas teniso kortais.

Nenuskriausti liks ir mažieji. Iki spalio pabaigos bus įrengtos universalios lauko sporto aikštelės 11-oje darželių: „Gintarėlis“, „Vilija“, „Gelvonėlis“, „Prie Pasakų parko“, „Skroblinukas“, „Šilelis“, „Lokiukas“, „Pipiras“, Markučių, Vaduvos, Vilkpėdės,

Šiems darbams skirta daugiau kaip 6 mln. Eur.

„Šiuo metu viešoji sostinės sporto infrastruktūra – viena iš geriausių šalyje. Kitais metais atnaujinus paskutinius 15 sporto aikštynų, galėsime drąsiai sakyti, kad visi Savivaldybės viešieji sporto aikštynai jau sutvarkyti. Tereikia noro sportuoti“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės Sporto ir sveikatingumo skyriaus patarėjas Rokas Germanavičius.

Be šių darbų, vykdomi ir didesnių, mokykloms priklausančių aikštynų, atnaujinimo darbai. Atnaujintas bus Mykolo Biržiškos gimnazijos stadionas. Šis pilnų matmenų futbolo aikštynas taps pirmuoju šalyje šildomu dirbtinės žolės aikštynu, o tai suteiks galimybę turėti visus metus trunkantį sezoną.

Didelis sporto aikštynas iškils prie Žirmūnų gimnazijos. Išplėtus jau esamą stadioną, bus įrengtas dengtas pripučiamas futbolo maniežas su visų matmenų dirbtinės žolės futbolo aikšte, kuri atitiks FIFA Quality standarto reikalavimus. Bus įrengiamas apšvietimas ir mažiausiai 510 žiūrovų talpinančios mobilios tribūnos. Šalia futbolo aikštės planuojama įrengti dirbtinės dangos bėgimo takus su šuoliaduobe, taip pat universalios paskirties 30 metrų ilgio ir 22 metrų pločio dirbtinės dangos aikštelę krepšiniui ir gimnastikai bei paplūdimio tinklinio aikštelę.

Prie Simono Konarskio gimnazijos jau įrenginėjamas modernus dirbtinės žolės dangos futbolo aikštynas. Čia taip pat bus šuolių į tolį duobę ir įsibėgėjimo takai, krepšinio, kvadrato, tinklinio aikštelės, įrengtos surenkamos tribūnos žiūrovams.

Prie Lazdynų mokyklos įrengiami du dirbtinės žolės dangos futbolo aikštynai, bėgimo takai, šuolių į tolį duobės, tribūnos žiūrovams, universali sporto aikštelė, pritaikyta žaisti krepšinį, tinklinį ir kvadratą, tvora su kamuolių gaudyklėmis.

Panašus aikštynas kyla ir prie Pašilaičiuose, prie Gabijos gimnazijos. Prie mokyklos bus stadionas su futbolo aikštėmis, dvi universalios krepšinio, kvadrato, tinklinio aikštelės, šuolių duobės, bėgimo takai, mankštos, gimnastikos zonos.

Šių penkių aikštynų bendra vertė – 12,26 mln. Eur.

Statybos leidimas gautas ir Šv. Kristoforo progimnazijos aikštyno sutvarkymui. Jame bus futbolo aikštė, bėgimo takai, universalios krepšinio, tinklinio aikštelės, mankštos, gimnastikos zonos.

A. Puškino mokyklos stadionas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt