Įsibėgėjo gyventojų konsultacijos: specialistai padės nustatyti istorinių pastatų būklę ir suplanuoti būtinus tvarkybos darbus 

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra ir Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyrius kviečia istorinių pastatų gyventojus į konsultacijas. Jų metu prevencinės priežiūros specialistai padės identifikuoti didžiausias pastatų problemas, nustatyti žalą jiems darančius gamtinius ir žmogiškus veiksnius, bei pagelbės suplanuoti svarbiausius pastato priežiūros ir tvarkybos darbus, kurie gali būti finansuojami pasinaudojant Vilniaus paveldotvarkos programa.

„Susidomėjimas Vilniaus paveldotvarkos programa – nemažas. Gyventojai konsultuojasi dėl finansavimo galimybių, bet taip pat norime atkreipti dėmesį ir į prevencinę istorinių pastatų priežiūrą, kuri, jeigu vykdoma tinkamai ir laiku, padeda išvengti didelių investicijų į jau blogos būklės namo tvarkybos darbus“, – įsitikinusi Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Armakauskaitė. 

Užsiregistruoti šį konsultacijas gyventojai gali užpildykite registracijos anketą: https://forms.gle/GBan22GE1HmmjKZD8

Konsultacijų tikslas – padėti gyventojams pasiruošti dalyvavimui Vilniaus paveldotvarkos programoje, tad pastatai bus atrenkami vertinant gyventojų motyvaciją vykdyti tvarkybos darbus.

Vilniaus paveldotvarkos programa remia kultūros paveldo objektų ir istorinių pastatų išorės, fasadų, avarinės būklės balkonų bei fasado elementų tvarkymą. Taip pat medinės architektūros, medinių langų ir durų atnaujinimą ar neišlikusių atkūrimą. Į dalinį finansavimą gali pretenduoti ne tik Senamiestyje, bet ir kituose rajonuose – Antakalnyje, Naujamiestyje, Žvėryne, Rasų kolonijoje, Tuputiškėse, Skansene, Piromonte – esančių istorinių pastatų savininkai. 

Prašymus finansuoti kultūriškai vertingų pastatų išorę Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra priima nuo šių metų sausio mėn. 

Šiuo metu vyksta gyventojų konsultacijos ir dėl paraiškų teikimo. Susitikimai su gyventojais dėl Vilniaus paveldosaugos programos vyks:

2024 m. vasario 20 d., 18 val. – Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje (Blindžių g. 3);

2024 m. vasario 28 d., 18 val. – Vilniaus memorialinių muziejų direkcijoje (Pamėnkalnio g. 34).

Išsamesnė informacija ir dažniausiai užduodami klausimai apie Vilniaus paveldotvarkos programą skelbiami vilniauspaveldas.lt

Gyventojus programos klausimais konsultuoja Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra www.vsaa.lt

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt