Patvirtintas naujas vienos Vilniaus gimnazijos pavadinimas

Vilniaus miesto taryba pritarė Sofijos Kovalevskajos gimnazijos pavadinimo keitimui. Nuo šiol ji vadinsis Vilniaus „Sostinės“ gimnazija. Pavadinimą išrinko pati mokyklos bendruomenės.

Iki Tarybos pavadinimą svarstė ir jam pritarė Vilniaus miesto Istorinės atminties komisija.

„Mokyklos bendruomenė ilgai rinkosi iš pavadinimų ir pateikė komisijai vieną variantą. Jei būtume nepritarę pavadinimui, procesas galėjo užsitęsti ir mokykla liktų su esamu pavadinimu, todėl gerbiame pačios bendruomenės pasirinkimą“, – kalbėjo Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė.

Mokyklos bendruomenė taip pat svarstė Santaikos gimnazijos pavadinimą, bet jam nepritarė gimnazijos mokinių taryba.

Anot mokyklos direktorės Astos Marinaitės, keisti mokyklos pavadinimą nuspręsta dėl kelių priežasčių. Viena praktinė – Vilniuje yra dvi Sofijos Kovalevskos vardu pavadintos mokyklos – Sofijos Kovalevskajos gimnazija ir Sofijos Kovalevskajos progimnazija, todėl jos dažnai painiojamos.

Carinėje Rusijoje gimusi Sofija Kovalevska daugiausiai pasiekė matematikos srityje, buvo viena iš pirmųjų pasaulyje moterų tapusių matematikos profesore. „Šios garsios matematikės vardas mokyklai buvo suteiktas siekiant įtvirtinti stipresnį matematikos ir kitų realiųjų mokslų ugdymą. Tačiau matome, kad ši kryptis nebeatitinka dabartinės gimnazijos realybės. Ugdymo turinį siejame su ne tik su akademiniu mokymusi, bet ir su mokymusi per patirtis, aplinką, gimtojo miesto pažinimą. Vilnius mums – kaip atvira mokykla, todėl ir sostinės pavadinimas mums atrodė labai artimas“, – teigė A. Marinaitė.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt