Užupyje planuojama nauja viešoji erdvė – gyventojai kviečiami išsakyti savo nuomonę

Vilniuje, Užupio rajone atsiras nauja viešoji erdvė. Nedidelė, apie 4 arų teritorija yra svarbi jungtis miestiečiams, norintiems pasiekti Kalnų parką, taip pat vietiniams gyventojams, kaip žalia poilsio zona prie pat namų. Šiuo metu rengiama projektavimo užduotis ir gyventojai kviečiami įsitraukti į šios erdvės projektavimą nuo pat pradžių – formuojant projektinių pasiūlymų užduotį.

Įvertinus gyventojų nuomonę bus tvirtinama projektinių pasiūlymų rengimo užduotis, kuria vadovaujantis projektuotojai rengs viešosios erdvės sutvarkymo projektą. Susitikimas su gyventojais dėl šios vietos vyks gegužės 16 d. 17 val. nuotoliniu būdu. Prisijungimo nuorodą galite rasti čia.

Gyventojai gali teikti pasiūlymus ir raštu (el. paštu dalia@plazma.lt) ar telefonu  (+370 610 28346)  iki gegužės 16 d. 14.00 val. Pasiūlymų telefonu laukiama darbo dienomis 9.00-17.00 val. 

Viešosios erdvės projekto rengimą ir rangos darbus finansuos verslas. Šią teritoriją pagal bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe įsipareigojo sutvarkyti statytojas, Krivių g. 8A , sklype vystantis gyvenamosios paskirties objektą.

Teritorija ribojasi su Krivių g. 8A, Krivių g. 10 sklypais, Krivių gatve ir Vilniaus pilių valstybinio kultūriniu rezervatu. Šiuo metu vieta visiškai nepritaikyta gyventojų lankymui, poilsiui. 

Su pirmine teritorijos analize galite susipažinti: viešosios erdvės ties Krivių g. 8A analizė

Teritorijoje auga šeši medžiai:  5 uosialapiai klevai ir 1  paprastasis klevas. Arboristų vertinimu,  uosialapiai klevai yra nepatenkinamos ir blogos būklės, neturi perspektyvos toliau augti. Paprastasis klevas – patenkinamos būklės, bet jam reikalingas arboristinis tvarkymas.

Viešosios erdvės projektą rengia UAB Architektūros studija „Plazma“, projekto vadovė ir architektė Dalia Treinytė, architektas Rytis Mikulionis, kraštovaizdžio architektė Dėja Želvienė.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt