Vilniaus miesto taryba pritarė 73-jų naujų troleibusų pirkimui

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė naujų troleibusų pirkimui. Remiantis sprendimu, „Vilniaus viešasis transportas“ skelbs viešąjį pirkimą 73-ims troleibusams įsigyti. Planuojama, kad pirkimas bus skelbiamas birželio pabaigoje.

„Tarybos sprendimo tikslas – įgyvendinti Vilniaus miesto savivaldybės darnaus judumo planą. Todėl nuosekliai investuojame į viešojo transporto atnaujinimą tam, kad vilniečiai ir miesto svečiai, įvertinę naujų transporto priemonių patogumą bei patrauklumą, dažniau rinktųsi ekologiškas keliones viešuoju transportu“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Nauji troleibusai Vilniuje

Nuotr. „Škoda Electric“

Sostinėje jau vykdomas transporto priemonių parko atnaujinimas ir tuo tikslu įsigyjamos naujos, aplinkai draugiškos transporto priemonės. Pagal bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ ir „Škoda Electric“ dar 2023 m. pasirašytą sutartį iš viso bus pagamintas 91 troleibusas. Bendra sutarties vertė siekia daugiau nei 52 mln. Eur.

„Papildomai planuojame įsigyti 73 naujus, žemagrindžius, 18 metrų ilgio troleibusus. Mūsų tikslas – iki 2026 metų pabaigos pilnai atnaujinti mūsų valdomą troleibusą parką tam, kad vilniečiai ir sostinės svečiai galėtų komfortiškai keliauti moderniomis, ekologiškomis transporto priemonėmis“, – kalba „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius Ignas Degutis.

Nauji troleibusai

Nuotr. „Škoda Electric“

Konkurso sąlygose bus nurodyta, kad nauji troleibusai turi būti sujungtiniai triašiai žemagrindžiai, 18 metrų ilgio, riedantys autonomine eiga, be kontaktinio tinklo galintys nuvažiuoti iki 20 km. Jų šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistema turės būti elektrinė, kad užtikrintų komfortą visais metų laikais. Sėdimų vietų, įskaitant vairuotojo vietą, turės būti ne mažiau kaip 40, stovimų vietų – ne mažiau kaip 70.

Sklandų judėjimą individualių poreikių turintiems asmenims ir šeimoms su mažais vaikais užtikrins troleibuse įrengta rampa. Keleivių patogumui taip pat turės būti įrengtos išmaniųjų įrenginių krovimo jungtys. Troleibusuose turės būti įrengta ir dviračių tvirtinimo įranga, kuri leis vežti dviračius jo salone.

Naujų transporto priemonių pirkimas bus skelbiamas birželio pabaigoje, o sutartį planuojama pasirašyti dar šiais metais.

Troleibuso vidus

Nuotr. „Škoda Electric“