Kviečiame dalyvauti apklausoje apie Reformatų skverą 

Sauliaus Žiūros nuotr.

Tęsiame apklausas apie Vilniaus miesto parkus. Šįkart kviečiame išsakyti savo nuomonę apie Reformatų skverą. Apklausos tikslas – išanalizuoti miestiečių vertinimus, lūkesčius ir pageidavimus, susijusius su šia erdve. Surinkti duomenys bus analizuojami ir pritaikomi tvarkant teritoriją. 

Apklausos nuoroda: https://forms.office.com/e/SbwHra14uH 

Apklausos rezultatais bus pasidalinama viešai. Atsakymų laukiame iki  liepos 24 d. 

Reformatų parko istorija prasidėjo prieš kelis šimtus metų. Dar 1582 metais Eustachijus Valavičius šį sklypą padovanojo evangelikų reformatų špitolei ir kapinėms. Dėl nesutarimų su katalikais 1640 metais Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Vladislavas Vaza pasirašė dekretą, kuriuo evangelikai reformatai buvo iškelti už Vilniaus miesto sienos ribų ir anksčiau dovanotame sklype įkūrė savo kapines bei pastatė pirmąją medinę bažnytėlę.

Dabartinė priešais Reformatų parką esanti klasicizmo stiliaus Reformatų bažnyčia buvo pastatyta 1835 metais, tad iki tol kapinėse stovėjusi medinė bažnyčia buvo nugriauta. Bene didžiausią pertvarką kapinės patyrė sovietmečiu, kai 1983 metais jos buvo galutinai uždarytos statant paminklą, skirtą tarybiniams partizanams ir pogrindininkams (paminklas dabar eksponuojamas Grūto parke).

2021 m. vilniečiams ir miesto svečiams atvertas atnaujintas Reformatų skveras, kurį projektavo UAB „ID Vilnius“ (tada – „Vilniaus planas“). Teritorija tvarkyta atskleidžiant teritorijos svarbiausias vertybes: reformatų istorijos palikimą bei želdyną, sukuriant visapusišką infrastruktūrą lankytojams, kuri garantuotų kokybišką poilsį ir saugumą. Be to, siekta atgaivinti želdyną, suformuojant geresnes sąlygas esamiems medžiams bei sode gyvenantiems paukščiams. 

Iki metų pabaigos planuojama surengti apklausas apie 7 Vilniaus miesto parkus. Jau įvyko trys apklausos. Kviečiame susipažinti su rezultatais:

Vingio parko apklausos rezultatai: https://vilnius.lt/wp-content/uploads/2024/03/Vingio-parko-apklausos-rezultatai.pdf 

Neries senvagės parko apklausos rezultatai: https://vilnius.lt/wp-content/uploads/2024/05/Neries-senvages-parko-apklausos-rezultatai.pdf 

Šiuo metu analizuojami ir rudenį bus paskelbti 2024 birželio-liepos mėn. vykusios apklausos apie Misionierių sodus rezultatai.

Iki metų pabaigos planuojama papildomai atlikti apklausas apklausas apie Sapiegų parką, Bernardinų sodą ir Ozo parką.