Svarbi informacija
2023 m.
Vilniaus mecenato ženklelis įteiktas JAV lietuvių bendruomenės nariui Henry Gaidžiui
spalio 19 d., Lietuvos ambasadoje Vašingtone Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė įteikė Vilniaus miesto mecenato apdovanojimą p. Henry Gaidžiui. Aktyvus JAV lietuvių bendruomenės narys, Baltimorės lietuvių namų-muziejaus kuratorius H. L. Gaidis Lietuvos nacionaliniam muziejui padovanojo beveik 359 tūkst. eurų vertės kolekciją, kurią sudaro daugiau kaip 50 metų kauptas unikalus ir gausus karinės ginkluotės, mundiruotės, kariuomenės atributų, archyvinių ir rašytinių šaltinių rinkinys.
Vilniaus mecenato ženklelis įteiktas „GV muziejaus“ įkūrėjui Gediminui Vaitiekūnui
Už sostinės intelektinio ir ekonominio kapitalo stiprinimą Vilniaus mecenato ženklelį meras Remigijus Šimašius įteikė miestą kuriančiai asmenybei – Gediminui Vaitiekūnui.
Fizikas, VU universiteto alumnas, verslininkas, „GV muziejaus“ įkūrėjas ir savininkas G. Vaitiekūnas skyrė 330 tūkst. eurų paramą pirmajam universitetiniam neliečiamojo kapitalo Vilniaus universiteto fondui, padedančiam iš užsienio į Vilnių pasikviesti geriausius dėstytojus, mokėti stipendijas talentingiausiems studentams, stažuotis ir atnaujinti studijų programas bei mokslo bazes.
„Palaikymas, kurį savo Alma mater demonstruoja Vilniaus universiteto alumnai, yra pavyzdinis ir įkvepiantis, o tas „labai brangus ženklelis“, kaip jį atsiimdami juokavo Jolanta ir Gediminas Vaitiekūnai, reiškia mūsų visų padėką už suteikiamas papildomas didžiules galimybes šio universiteto studentams, mokslininkams, dėstytojams“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Vyriausybės įsteigtos Mecenavimo tarybos siūlymus – už labai reikšmingą veiklą, plėtojančią ir auginančią miestą, kuriančią bendruomenės gerovę ir savo pavyzdžiu skatinančią ir kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno, mokslų vystymo. Vilniaus mecenatų vardai įrašomi Mecenatų knygoje, saugomoje Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.
Vilniaus mecenatų vardai jau yra suteikti knygų leidybos įmonių grupei „Alma littera“, verslininkui, bendrovės „Žabolis ir partneriai“ steigėjui ir vadovui Alvydui Žaboliui, uždarajai akcinei bendrovei „Light Conversion“, kuriai atstovauja „Light Conversion“ valdybos pirmininkas, fizinių mokslų daktaras Romualdas Danielius, taip pat – bendrovei „Ekspla“, kuriai atstovauja VU tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis, investuotojui, vienam iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos steigėjų Nerijui Numai bei verslininkui, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkui, įkūrėjui ir pagrindiniam akcininkui, „Akola ApS“ pagrindiniam akcininkui Dariui Zubui, verslininkui Danui Tvarijonavičiui už mecenuojamą Vilniaus universiteto fondą. Vilniaus mecenato vardas suteiktas ir Mariui Čiuželiui, o jo vardo labdaros ir paramos fondui – mecenuojamojo projekto statusas.
2022 m.
Į aukštojo mokslo progresą investuojančiai „Alma littera“ – Vilniaus mecenato ženklas
300 tūkst. eurų paramą Vilniaus universiteto fondui skyrusiai knygų leidybos įmonių grupei „Alma littera“ gruodį suteiktas sostinės mecenato vardas, o šiandien įteiktas ir mecenato ženklelis. Leidėjų į šalies aukštojo mokslo progresą investuoto kapitalo grąža prisidės prie Vilniaus universiteto mokslo ir studijų kokybės bei universiteto konkurencingumo.
2016-aisiais veiklą pradėjęs pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje padeda iš užsienio į Vilnių pakviesti geriausius dėstytojus, mokėti stipendijas talentingiausiems studentams, stažuotis ir atnaujinti studijų programas bei mokslo bazes.
„UNESCO literatūros miestu pripažintame Vilniuje labai gera turėti galimybę būtent leidėjams padėkoti už įspūdingą indėlį į tai, kad Lietuvos sostinėje ir toliau augtų ne tik skaitytojai, ne tik vartotojai, bet ir kūrėjai. Ir ateities Vilniaus bei valstybės kūrėjai“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Mecenato vardas ir ženklelis – simbolinis sostinės įvertinimas už labai reikšmingą veiklą, kuri plėtoja ir augina miestą, kuria bendruomenės gerovę ir savo pavyzdžiu skatina ir kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno, mokslų vystymo. Vilniaus mecenatų vardai įrašomi į Mecenatų knygą, saugomą Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.
„Kūrybiškumas, intelektualinės nuojautos, talentai pamatyti ateities pasaulį ir išlaikyti savas šaknis, gebėjimas mokyti ir nuolat mokytis – tai ne tik gerosios knygų herojų savybės, bet ir tai, ko mus mokė ir moko Vilniaus universitetas – mano, o ir daugelio mano leidyklos darbuotojų Alma Mater. Mecenatystė yra būdas grąžinti tai, ką gavai. Atsidėkoti už suteiktas pamatines pažinimo ir karjeros perspektyvas visam gyvenimui. Nebeabejoju VU vaidmeniu nuosekliai ugdant šalies lyderius ir mokslo bendruomenę ir atveriant galimybes Lietuvos talentams – tiek esamiems ir būsimiems studentams, tiek dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Labai tikiuosi, kad mecenatystės tradicija Lietuvoje nuolat stiprės, juk ji tikrai gali į aukštumas pakylėti mokslą, kultūrą ir meną“, – sako Arvydas Andrijauskas, VU fondo dalininkas, „Alma littera“ valdančios bendrovės „AL holdingas“ pagrindinis akcininkas bei VU Fizikos fakulteto alumnas.
Vilniaus mecenatų vardai jau yra suteikti verslininkui, bendrovės „Žabolis ir partneriai“ steigėjui ir vadovui Alvydui Žaboliui, uždarajai akcinei bendrovei „Light Conversion“, kuriai atstovauja „Light Conversion“ valdybos pirmininkas, fizinių mokslų daktaras Romualdas Danielius, taip pat – bendrovei „Ekspla“, kuriai atstovauja VU tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis, investuotojui, vienam iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos steigėjų Nerijui Numai bei verslininkui, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkui, įkūrėjui ir pagrindiniam akcininkui, „Akola ApS“ pagrindiniam akcininkui Dariui Zubui, verslininkui Danui Tvarijonavičiui už mecenuojamą Vilniaus universiteto fondą. Vilniaus mecenato vardas suteiktas ir Mariui Čiuželiui, o jo vardo labdaros ir paramos fondui – mecenuojamojo projekto statusas.
Mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Vyriausybės įsteigtos Mecenavimo tarybos siūlymus.
2021 m.
M. Čiuželiui įteiktas Vilniaus miesto mecenato ženklelis
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius už aktyvią socialinę veiklą pagerbė ir specialiu Vilniaus mecenato ženklu apdovanojo itin jautrią – senatvės – sritį globojantį investuotoją Marių Čiuželį.
Apdovanoti M. Čiuželį bei suteikti jo vardo labdaros ir paramos fondui ypatingą – mecenuojamojo projekto – statusą dar sausį nusprendė Vilniaus miesto savivaldybės Taryba po Mecenavimo tarybos prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos siūlymo. Taip įvertinta ilgametė ir kryptinga filantropinė veikla, kuriai per šešerius metus iš viso skirta daugiau nei 300 tūkst. eurų.
Sostinės meras Remigijus Šimašius, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo steigėja Kristina Čiuželienė ir fondo vadovas Marius Čiuželis
„Idėjos, pasišventimas ir filantropija veda veržlų Vilnių pirmyn. Talentingi ir kitais besirūpinantys lyderiai labai daug prisideda prie to, kad esame toks greitas ir veržlus, augantis laimingų žmonių miestas, turime vis didesnių ambicijų”, – įteikdamas mecenato ženklą dėkojo R. Šimašius.
Nuo 2014 m. veikiantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas įgyvendino ne vieną svarbų ir visuomenės dėmesio sulaukusį projektą: Santaros klinikų Vaikų ligoninei padovanojo reikalingos medicininės įrangos, rengė vyresnio amžiaus žmonių bendravimą skatinančias socialines akcijas, inicijavo prie Vilniaus miesto savivaldybės tarybos veikiančią visuomeninę komisiją „Draugiškas senatvei miestas“, kurios darbo dėka Vilniuje atsirado vyresnio amžiaus žmonių traukos centras „Senjorų avilys“, o Vilnius – pirmasis Baltijos šalyse – priimtas į Pasaulio sveikatos organizacijos globojamų tokių miestų bendruomenę. 2018 m. fondas kartu su partneriais įgyvendino meninių vizualizacijų projektą „100 metų kartu“, kuris fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakoja atkurtos Lietuvos valstybės bendraamžių – dar gyvų istorijos liudytojų ir jų artimųjų – atsiminimus, patirtis, gyvenimo istorijas.
Didžiausias ir pagrindinis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo projektas „Sidabrinė linija“ šiais metais švenčia jau penktąjį gimtadienį. Čia susitinka du nepažįstami, skirtingo amžiaus ir patirties žmonės, kuriuos sujungia tvarus ir tikrąjį pokytį atnešantis ilgalaikis ryšys. Nuo „Sidabrinės linijos“ veiklos pradžios jau daugiau nei 4 300 vyresnio amžiaus žmonių atrado bendramintį pokalbiams telefonu, sulaukė emocinės ir informacinės pagalbos, su jais reguliariai bendrauja daugiau nei 600 savanorių, įvyko jau daugiau nei 91 000 pokalbių, kurių bendra trukmė viršijo 2 000 000 minučių arba 33 000 valandų! Tai geriausias fondo kuriamo poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo mažinimo – įrodymas.
Dėkodamas už garbingą apdovanojimą, M. Čiuželis pasidžiaugė, kad Lietuvoje vis labiau atsigręžiama į pačią jautriausią visuomenės dalį – vyresnio amžiaus žmones. „Šis dėmesys rodo, kad einame teisingu keliu laužydami nusistovėjusius stereotipus apie senatvę ir seną žmogų, puoselėdami pozityvios senatvės idėjas“, – kalbėjo M. Čiuželis, išreikšdamas viltį, kad ir ateityje šiai jautriai socialinei sričiai dėmesio netrūks, o ją palaikys naujos mecenatystės iniciatyvos.
Mecenatų apdovanojimai Vilniaus miesto savivaldybėje jau tampa gražia tradicija. Iš viso tokį statusą yra pelnę 2 juridiniai ir 5 fiziniai asmenys, o mecenuojamais pripažinti 2 projektai.
2020 m.
Savivaldybės mecenatų vardai suteikti sostinės kultūros, meno ir mokslo globėjams
Sostinės Taryba šiemet pirmą kartą oficialiai suteikė Vilniaus miesto savivaldybės mecenatų vardus fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie mecenavimui skyrė šimtatūkstantines sumas: Alvydui Žaboliui, UAB „Light Conversion“, UAB „Ekspla“, Nerijui Numai ir Dariui Zubui, o paramos fondą „Vilniaus universiteto fondas“ pripažino mecenuojamuoju projektu. Visi kartu „Vilniaus universiteto fondui“ jie paskyrė 1,5 mln. eurų paramą.
Skirdami po 300 tūkst. eurų paramą Vilniaus universiteto fondui, šie mecenatai prisidėjo prie visuomenės gerovės projektų įgyvendinimo. Savivaldybės mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Mecenavimo tarybos, kurią steigia Vyriausybė, siūlymą.
Šių dienų mecenatai augina ateities lyderius, prisideda prie svarbių išradimų, įkvepia ir palaiko talentingus Vilniaus kūrėjus.
Mecenatas Alvydas Žabolis
Mecenato ženklelis įteiktas vilniečiui Rimantui Kraujaliui
Mecenato ženklas įteiktas ir Rimantui Kraujaliui, „Eksma“ grupės vadybos pirmininkui. Mecenatas drauge su didžiule lazerių kūrėjų ir gamintojų bendruomene daug investavo į savo miesto ateitį – parėmė Vilniaus universitetą net 300 tūkst. Eur.
Mecenato vardas ir ženklelis – simbolinis įvertinimas labai reikšmingos veiklos, kuri vysto ir augina miestą, kuria bendruomenės gerovę ir savo pavyzdžiu skatina ir kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno, mokslų vystymo.
„Man didelė garbė įteikti ženklelį mecenatui ir visam kolektyvui, kuris prisidėjo prie bendro labo, nes tai ką jūs visi darote ir pasiūlote pasauliui, sukuria didžiulę vertę, yra postūmis visai industrijai. Visų vilniečių vardu dėkoju už įkvėpimą, už tai kad sugebate ne tik uždirbti, sukaupti, bet ir iš širdies pasidalinti – tai didžiulė dovana Universitetui, kuris dėl to gali transformuotis, augti, tarptautiškėti, neužmigti ant laurų ir judėti pirmyn“, – dėkojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Mecenatas Rimantas Kraujalis ir meras Remigijus Šimašius
„Ekspla“ komandos apsuptyje gavęs mecenato ženklelį, Rimantas Kraujalis papasakojo apie intencijas, kurių vedami jie nusprendė imtis mecenatystės: „Tai visos lazerių bendruomenės, akcininkų, kurių per 60, komandos nuopelnas. Mūsų iniciatyva gal ne visiems suprantama, bet dauguma juk puikiai suvokia, kad išsilavinimas yra pagrindinis turtas Lietuvoje. Mums viduje labai rūpi, kad tikrojo išsilavinimo būtų kuo daugiau. Didžioji dauguma mūsų bendruomenės esame buvę VU auklėtiniai, tad mums norisi, kad Universitetas modernėtų. Mūsų komandoje dirba žmonės, kurie išmano, kur reikia investuoti ir tai jų indėlis į Universitetą“.
Mecenato ženkleliu pagerbtas sostinės naujakurys – verslininkas Darius Zubas
Sėkmingas verslas – aukštojo mokslo progresui: studijų ir inovacijų svarbą suprantantis bendrovės „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas Darius Zubas neabejoja dėl prasmės būti Vilniaus universiteto rėmėju. Kaip ir dar penki verslininkai bei bendrovės, universitetiniam neliečiamojo kapitalo fondui „Vilniaus universiteto fondas“ jis skyrė 300 tūkst. eurų ir taip investavo į šalies aukštojo mokslo progresą. Fondo iš investavimo gautos pajamos bus skirtos pakviesti iš užsienio geriausius dėstytojus, mokėti stipendijas talentingiausiems studentams, dėstytojų, studentų, mokslininkų stažuotėms ir studijų programoms bei mokslo bazėms atnaujinti.
Mecenato vardas ir ženklelis – simbolinis įvertinimas reikšmingos veiklos, kuri augina ir puoselėja miestą, kuria bendruomenės gerovę bei savo pavyzdžiu skatina kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno, mokslų vystymo.
„Galime didžiuotis, kad Vilnius patrauklus ir gyvenimo kelią besirenkančiam šalies jaunimui, ir pavyzdžiu jiems galintiems tapti verslo atstovams. Darius Zubas gyvenimą Aukštaitijoje į sostinę iškeitė vos prieš kelerius metus, bet gal ir nelabai teisinga būtų jį vadinti naujakuriu, – sakė mecenato ženklelį „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkui įteikęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. –
Įsitraukdamas į „Vilniaus universiteto fondo“ veiklą D. Zubas tapo visos šalies mokslo rėmėju, bet galiu pasidžiaugti ir jo iškart parodytu dėmesiu išskirtinai Vilniui, mūsų bendradarbiavimo planams – D. Zubas yra pasiryžęs prisidėti ir prie savivaldybės švietimo iniciatyvų, ir prie žaliojo Vilniaus projektų. Ačiū jam ir sėkmės!“
Mecenato ženklelis – fizikui, dr. Romualdui Danieliui
Bendrovės „Light Conversion“ vardu mecenato ženklelį atsiėmęs fizinių mokslų daktaras Romualdas Danielius yra vienas iš bendrovės „Light Conversion“ įkūrėjų, valdybos pirmininkas ir didžiausias akcininkas. 1994 m. įkurta įmonė yra Lietuvos lazerių gamybos pionierė ir lyderė, eksportuojanti daugiau negu į 40 pasaulio šalių. Vilniaus universiteto alumnas R.Danielius aktyviai propaguoja fondo veiklą.
————–
Savivaldybės mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Mecenavimo tarybos, kurią steigia Vyriausybė, siūlymus.
Mecenatų vardai taip pat suteikti verslininkui, bendrovės „Žabolis ir partneriai“ steigėjui ir vadovui Alvydui Žaboliui, uždarajai akcinei bendrovei „Light Conversion“, kuriai atstovauja „Light Conversion“ valdybos pirmininkas, fizinių mokslų daktaras Romualdas Danielius, taip pat – uždarajai akcinei bendrovei „Ekspla“, kuriai atstovauja VU tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis, investuotojui, vienam iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos steigėjų Nerijui Numai bei verslininkui, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkui, įkūrėjui ir pagrindiniam akcininkui, „Akola ApS“ pagrindiniam akcininkui Dariui Zubui.
Vienas fondo dalininkų ir Danas Tvarijonavičius, atstovaujantis bendrovei „Grūdainė“.
Visi kartu „Vilniaus universiteto fondui“ jie paskyrė 1,8 mln. eurų paramą. Skirdami po 300 tūkst. eurų paramą Vilniaus universiteto fondui, dalininkai reikšmingai prisidėjo prie visuomenės gerovės projektų įgyvendinimo.
Paramos fondas „Vilniaus universiteto fondas“ įsteigtas 2016 m. yra pirmasis universitetinis neliečiamo kapitalo fondas Lietuvoje. Fondas telkia mecenatus, kurie investuoja į šalies aukštojo mokslo progresą skirdami lėšas profesionaliai valdomam investuojamam kapitalui, kurio grąža naudojama Vilniaus universiteto bendruomenės poreikiams, mokslo ir studijų kokybei kelti bei universiteto konkurencingumui užtikrinti. Tik kokybiško išsilavinimo reikšmę suprantančių rėmėjų dėka fondas gali ugdyti ateities lyderius, prisidėti prie mokslo pažangos ir įgyvendinti kitas ambicingas iniciatyvas.
Mecenatų skirta parama yra panaudota fondo neliečiamam kapitalui formuoti, o iš investavimo gautos pajamos bus skirstomos – pirmiausiai, stipendijoms talentingiausiems studentams, studentų, dėstytojų, mokslininkų stažuotėms, gabiausių dėstytojų iš užsienio vizitams, nuolatiniams etatams. Vėliau – studijų programoms atnaujinti (globalius poreikius atitinkančių įgūdžių formavimui), moksliniams tyrimams (aukštos pridėtinės vertės tyrimų skatinimui), infrastruktūrai (mokslo ir studijų kokybės gerinimui). Nuo 2020 m. rugsėjo mėn. fondo dėka Vilniaus universitete studijuos studentai iš užsienio, dėstys dėstytojai su užsienio patirtimi, kuo siekiama didinti VU konkurencingumą tarptautiniu mastu.
Mecenavimo įstatymas priimtas 2018 m. gegužės 24 d. Pagal Mecenavimo įstatymą, savivaldybės, kurioje nuolatinių gyventojų yra daugiau kaip 25 000, arba savivaldybės, kuriai suteiktas Lietuvos Respublikos kurorto statusas, mecenato vardas suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 250 tūkst. eurų dydžio paramą mecenuojamam projektui (projektams) įgyvendinti savivaldybės lygmeniu.
2021 m.
Už prisidėjimą prie ateities kartų švietimo: mecenato ženklas įteiktas D. Tvarijonavičiui
Sostinės meras Remigijus Šimašius įteikė Vilniaus miesto mecenato ženklą verslininkui, mokslų daktarui Danui Tvarijonavičiui – už mecenuojamą Vilniaus universiteto fondą, kuriam skyrė 300 tūkst. eurų. D. Tvarijonavičius prisijungė prie kitų esamų penkių fondo dalininkų.
„Man garbė šiandien spausti ranką bei įteikti mecenato ženklą dar vienam oficialiam miesto mecenatui – D. Tvarijonačiaus sprendimas neatlygintinai paremti Vilniaus universitetą yra įkvepiantis bendruomeniškumo ir altruistiškumo pavyzdys, kuriuo, tikiu, seks dar ne vienas būsimas mecenatas. Ačiū Danui, jo šeimai bei įmonei, už supratimą, koks svarbus yra švietimas ir sveikinu pasiryžimą prisidėti prie ateities kartų švietimo lyderių ugdymo“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Medicinos ir biochemijos mokslų daktaras D. Tvarijonavičius yra įmonės „Roquette Amilina“ valdybos pirmininkas ir akcininkas, tarptautinės grupės „Roquette Freres“ vieno iš mokslinių padalinių vadovas.
Teisininkų Burgių šeima VU fondui skyrė 100 tūkst. eurų
Vilniaus universiteto (VU) alumnai teisininkai Dovilė ir Elijus Burgiai skyrė 100 tūkst. eurų paramą VU neliečiamojo kapitalo fondui, jo vertė perkopė 2,7 mln. eurų. Burgių šeimos skirtos lėšos bus investuojamos į įvairias turto klases, uždirbta investicijų grąža bus skiriama talentams į VU pritraukti bei reinvestuojama. Modernios kartos filantropai Burgiai pabrėžia tvarios mecenatystės svarbą ir kviečia bendraminčius sumaniai investuoti į Lietuvos mokslą.
1999-aisiais VU teisės studijas baigusi Dovilė Burgienė yra Baltijos šalių advokatų kontoros „WALLESS“ Lietuvos biuro vadovaujančioji partnerė, advokatė. Tais pačiais metais VU teisės studijas baigęs Elijus Burgis yra Baltijos šalių advokatų kontoros „COBALT“ partneris, advokatas.
„Dėl to, ką esame pasiekę profesiškai, daugiausia esame dėkingi išsilavinimui, kurį mums suteikė ir Vilniaus universitetas. Esame Lietuvos patriotai ir norime, kad Lietuva būtų plačiai žinoma pasaulyje kaip kūrybinga, atvira, versli, aukštą pridėtinę vertę kurianti šalis. Tam reikia gerai išsilavinusių žmonių ir stiprių mokslo institucijų Lietuvoje. Lietuva negali turėti dešimčių puikių institucijų, todėl mes pasirenkame remti stipriausius, norėdami padėti jiems konkuruoti tarptautiniu mastu. Mes nusprendėme skirti mūsų šeimai tikrai reikšmingą sumą Vilniaus universitetui ir pasiryžome tai padaryti ne po 20 metų, o šiandien. Dalintis niekada nėra per anksti. Labai tikimės, kad mūsų pavyzdys įkvėps daug kitų sėkmingų verslininkų ir profesionalų dalintis savo sėkme ir padėti Lietuvos mokslo įstaigoms tapti aukščiausio tarptautinio lygio talentų ir idėjų kūrėjais“, – sako Dovilė ir Elijus Burgiai.
VU Teisės fakulteto alumnų paramą itin vertina VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas. „Plėtojant Vilniaus universiteto fondo veiklą itin džiugina buvusių studentų – alumnų neabejingumas. Tai yra ne tik pagarbos Alma Mater, bet ir tęstinumo, bendro pasitikėjimo ženklas. Universitetas investuoja į asmenybes, suteikia joms kompetencijų, žinių, įvairių supratimo perspektyvų, kritinio mąstymo pagrindus, aplinką augti ir tobulėti, tad džiugu, kad ši institucijos investicija sulaukia ir grįžtamojo ryšio“, – sako VU rektorius prof. R. Petrauskas.
VU fondo direktoriaus Justino Noreikos teigimu, VU fondas Lietuvos filantropus telkia tam, kad dėl papildomo finansavimo Vilniaus universitetas galėtų konkuruoti su geriausiomis Europos ir pasaulio mokslo įstaigomis. „Ilgalaikis fondo tikslas – milijardo eurų dydžio neliečiamasis kapitalas, kuris leistų kasmet iš investicijų grąžos VU skirti papildomus keliasdešimt milijonų eurų“, – sako J. Noreika.
VU alumnų 2016 m. įkurtas VU fondas yra pirmasis ir kol kas vienintelis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje, kuris surinktą paramą investuoja, o investicijų grąžą naudoja talentams į VU pritraukti ir kitoms VU tarptautinį konkurencingumą skatinančioms iniciatyvoms finansuoti. Fondo neliečiamajam kapitalui ir tikslinės paramos projektams paramą yra skyrusios per 40 įmonių, per 1,5 tūkst. fizinių asmenų.
[TOLIAU PILDOMA]