Vilniaus savivaldybės darbuotojai pradeda mokytis ukrainiečių kalbos

Į Vilnių atvykus jau beveik 15 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos, sostinės savivaldybės darbuotojai pradėjo mokytis ukrainiečių kalbos.

„Padėti Ukrainai ir jos žmonėms galime ne tik renkama parama, įvairiomis paslaugomis, bet ir gyvu žodžiu, šiltu aptarnavimu ir supratimu. Tuo tikslu  nusprendėme sudaryti galimybę savivaldybės darbuotojams mokytis ukrainiečių kalbos ir tuo pačiu sukurti keletą darbo vietų mokytojams. Kviečiame visas Vilniuje įsikūrusias įstaigas ir įmones pasekti šiuo pavyzdžiu, nes naujieji vilniečiai, beje, sudaro jau 2 proc. sostinės gyventojų, o kalbos įgūdžių prireiks ir padedant atstatyti Ukrainos miestus, apie ką Vilnius jau šnekasi su Kijevu”, – sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Du kartus per savaitę vyksiančias pamokas ves Julija Čerepova, daugiau nei penkerius metus mokykloje mokanti vaikus ukrainiečių kalbos. Baigusi Donbaso valstybinį pedagoginį universitetą ir įgijusi filologo, ukrainiečių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir užsienio literatūros mokytojo kvalifikaciją, Julija yra metodinių patobulinimų ukrainiečių kalbos mokytojams autorė. Kitas ukrainiečių kalbos mokytojas – Mykolas Litovka, Kembridžo universitete įgijęs anglų kalbos sertifikatą, Jaunųjų trenerių mainų programų dalyvis Ispanijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Turkijoje. Aštuonerių metų patirtį turintis mokytojas pamokas ves per nuotolį, iš Ukrainos.

Dviejose grupėse ukrainiečių kalbos kol kas mokysis 32 savivaldybės darbuotojai.

Mokytis ukrainiečių kalbos nusprendusi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja sako: „Ukrainiečiams padedame nuo pat pirmosios atvykimo į   Lietuvą dienos. Bendraujame ir su mokytojais, ir su mokiniais iš Ukrainos. Sveikindamasi ir padėkodama jų gimtąja kalba jaučiu galinti išreikšti didesnį palaikymą. Jau moku kelias dainas ukrainiečių kalba, tačiau norėčiau išmokti laisviau bendrauti naujųjų Vilniaus gyventojų kalba“.

Pamokų metu bus mokomasi ne tik kalbos, mokytojai ketina supažindinti su ukrainiečių kultūra, dainomis, papročiais. Visas ukrainiečių kalbos kursas truks apie tris mėnesius.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt