Sostinės Savivaldybėje – žaidimo kambariai darbuotojų vaikams

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Savo mažųjų neturintiems kur palikti darbuotojams Vilniaus savivaldybė atveria du vaikų žaidimo kambarius. Vienu metu juose galės žaisti iki 15 vaikų, o tiesiai iš žaidimų kambariuose esančių stacionarių ir mobilių darbo vietų dirbti galės apie 12 darbuotojų.

„Ne kiekvienoje mokykloje veikia pailgintos grupės, o būreliai trunka tik dalį popietės, tuomet atžalų turintiems darbuotojams tenka susiduria su iššūkiu, kur po pamokų palikti vaikus. Vaikams skirtos erdvės leis mažuosius atsivesti į darbą ir ramiai dirbti čia pat laiką leidžiant kartu su savo atžalomis. Rūpinamės savo darbuotojų darbo ir asmeninio gyvenimo balansu, psichologine sveikata, pasitenkinimui darbu, lojalumu ir motyvacija, todėl  mažųjų erdvę įrengėme taip, kad joje leisti būtų patogu ir tėvams“,  – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Į vaikų žaidimo kambarių (60 kv. m – Konstitucijos pr. 3 ir 30 kv. m – Kauno g. 5) įrengimo procesą Vilniaus savivaldybė įtraukė vaikų ir anūkų turinčius darbuotojus. Rudenį jie galėjo išsakyti savo poreikius ir lūkesčius tam skirtoje apklausoje Po darbuotojų apklausos pateiktus pasiūlymus ir ikimokyklinio amžiaus vaikų poreikiai aptarti su dviejų  darželių vadovėmis. Atsižvelgus į pastebėjimus ir patarimus, dizainerės parengė projektą.

Tiek ikimokyklinio, tiek mokyklinio amžiaus vaikams skirtiems kambariams dalį žaislų sunešė patys darbuotojai: mažųjų čia lauks įvairios dėlionės, konstruktoriai, stalo žaidimai, knygos. Vaikams skirtoje erdvėje Konstitucijos pr. 3 esančiame TV ekrane mažieji galės žiūrėti animaciją.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Abu vaikų kambariai veiks nuo 7 iki 18 valandos. Nutolusių padalinių darbuotojai gali naudotis bet kuriuo vaikų žaidimo kambariu ,suderinę darbą ne nuolatinėje darbo vietoje su tiesioginiu vadovu.

Dar vasarą prasidėjo Savivaldybės pirmojo aukšto transformacija – pastato pirmojo aukšto erdvė atsivers visuomenei. Šalia Klientų aptarnavimo centro maždaug 200 kv. m patalpose atsiras moderni daugiafunkcė erdvė – miesto projektų ir svarbiausių pokyčių ekspozicijų zona, Vilnių reprezentuojančių suvenyrų parduotuvė, vaikams skirta edukacinių žaidimų vieta, o čia pat įsikūrusioje kavinėje su reikalais ir laisvalaikiu į Savivaldybę užsukę vilniečiai ir miesto svečiai galės užsisakyti ir puodelį kavos iš baristos rankų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt