Vilniaus gatvėse ir viešose erdvėse – nauji suoliukai

Naujas suoliukas

Vilniaus savivaldybė rūpinasi, kad miesto gatvės būtų jaukios, pritaikytos pėstiesiems ir miesto gyvenimui. Iki vasaros gatvėse ir miesto erdvėse bus įrengta tūkstantis naujų suoliukų.

„Miesto gyvenimas verda gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose. Stengiamės, kad viešosios erdvės būtų jaukios ir patogios miestiečiams“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Naujų suoliukų montavimo darbus įmonė „Grinda“ pradėjo nuo centrinės miesto dalies ir kiemų. Pirmiausiai keičiami labiausiai susidėvėję suoliukai. Nauji suoliukai bus statomi ir gatvėse bei vietose, kuriose anksčiau nebuvo kur prisėsti.

Suoliukų dizainas minimalistinis, be įmantrių puošybos elementų. Renkantis naujus suoliukus, didžiausias dėmesys buvo skiriamas gaminių kokybei ir patogumui. Suoliukų sėdima dalis pagaminta iš kietmedžio. Ši mediena yra patvari ir atspari aplinkos poveikiui, ilgaamžė, kartu atrodo solidžiai ir gražiai. Suoliukų atraminės konstrukcijos – iš metalo.

Naujieji suoliukai yra dviejų rūšių – su atlošu ir be jo. Iš viso jie kainavo 306 tūkst. Eur.

Primenama, kad Vilniuje galima įsigyti ypatingų vardinių suolelių. Tereikia išsirinkti norimą suolelį ir suderinti su Vilniaus miesto savivaldybe. Suoliukas bus papuoštas nedidele lentele su norimu užrašu. Lentelės tvirtinamos ant suolelių Vingio parke, Gedimino pr., Bernardinų sode, Neries krantinėje, kt. Galima pasirinkti ir naujojo dizaino suoliukus. Už vardinius suolelius surinktos lėšos skiriamos socialinės rizikos šeimose augančių vaikų ugdymui. Daugiau informacijos apie vardinius suolelius galite rasti čia. 

Nauji suoliukai

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt