Verkių seniūnijoje bus statoma nauja mokykla: pristatoma 13 pasiūlymų

Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija balandžio mėnesį kvietė architektus teikti projektus naujai švietimo įstaigai – gimnazijai Verkiuose, M. Marcinkevičiaus g. 72. Vykstant atviram architektūriniam konkursui, visuomenei pristatoma trylika pasiūlymų.

Planuojama, kad projektavimo paslaugų sutartis su konkurso nugalėtoju bus pasirašyta šių metų gruodį, o ugdymo įstaiga duris atvers 2027 m.

Gimnazija projektuojama išskirtinėje aplinkoje. Architektai buvo kviečiami projektinėmis idėjomis atskleisti ir įprasminti vietos išskirtinumą, sukurti mokyklos pastato architektūrinę idėją, pritaikytą ugdyti asmenybes. Gimnazijos projektavimo kaina negali viršyti 807 tūkst. eurų, o preliminari statybų kaina sieks 20,26 mln. eurų. Planuojama įrengti sporto aikštyną, lauko klases. Mokyklos teritorija turi būti patraukli ir vietos bendruomenės kasdieniams poreikiams.

Planuojama, kad gimnazijoje  galės mokytis apie 480 mokinių, kurie pasiskirstys į 16 klasių. Naujos gimnazijos teritorija turės būti integruota į esamą pėsčiųjų takų tinklą, sujungtą su aplinkinėmis gyvenamosiomis ir rekreacinėmis teritorijomis. Architektūrinio konkurso vertinimo komisijos nariai, savo srities profesionalai – architektai, urbanistai, kraštovaizdžio specialistai. Į vertinimo komisijos sudėtį planuojama įtraukti ir architektą iš užsienio. Gyventojai kviečiami susipažinti, kaip ateityje galės atrodyti naujoji mokykla.

MELANŽAS

GAMTOJE

AUGU

ALĖJA

FOREST NEXUS

MOKSLO TAKAS

SILVESTRIA

ĄŽUOLAS

ŠLAITE

MIŠKO GIMNAZIJA

MIŠKO MOKYKLA

ŽINIŲ STOTELĖ

C6H6